Esélyt adtunk, pontot nem!

2010. december 12. 17:44 © handball.hu

A magyar válogatott az Eb-középdöntő első fordulójában egy jól ismert riválissal, Ukrajnával mérte össze erejét. Az utolsó pillanatokig izgalmas, kiélezett mérkőzésen végül ha egy góllal is, de ismét jobbak voltunk szomszédainknál.

Ukrajna
25 (12)
26 (14)
Lillehammer, Håkons Hall, 3450 néző
Játékvezetők: Martin Gjeding, Mads Hansen (dánok)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 10 perc

A találkozó előtt a Ferencváros helyszínen tartózkodó edzője, Elek Gábor a következőt nyilatkozta érdeklődésünkre: "A közvélemény szinte hurrá hangulatban konstatálta, hogy három viszonylag könnyű együttessel kerültünk össze itt a középdöntőben, de én óva intenék mindenki az elbizakodottságtól. Nagyon kemény csatára számítok már az ukránok ellen, akiknél külön felhívnám a figyelmet a szélső Manaharovára, aki fantasztikus képességű játékos" - fogalmazott.

Pidpalova és Nyikolajenko átlövés-góljaival az elejétől lépéselőnyben voltak az ukránok, miközben mi a kétirányítós játékunkat játszottuk nyitott védekezéssel. A két dán játékvezető tevékenységén már a startnál láthattuk, hogy sok segítséget tőlük nem várhatunk. 3-4-nél csak kis ideig örülhettünk, ám ekkor jött Manaharova, és először szélről, majd lerohanásból volt eredményes. Kovacsics a meccs eleji szerencsétlen esése után a fájdalmai miatt cserélésre kényszerült. Kovacsicz hibáit még a viborgi időkből jól ismerték a dán bírók, emiatt a lövési kísérleteit belépésre fújták, így Mátéfi hamarosan be is küldte helyette Bódit.

Az addig a legeredményesebb játékosunk, Vérten karját is ápolni kellett, így a másik szélen is idő előtt jött a váltás. 5-7-es állásnál egyhuzamban három hétméteres-lehetőséghez jutott Ukrajna, melyekkel élni is tudott Pidpalova, akit sajnos támadásban sem nagyon tudtunk semlegesíteni. Túl sok volt emellett a kihagyott helyzetünk is, de 3-2 után a vezetést nem tudta átvenni az ellenfél. Tóth már az első félidőben pályára lépett, és azonnal góllal jelentkezett be az Európa-bajnokságra. A 27. percben, 11-11-nél újabb ukrán büntető jött, és ismét magyar hátrány lett a vége. Lányaink viszont rögtön kapcsoltak, és villámgyorsan léptek. Félidőben: 12-14.

Létszámfölényben folytathattuk a mérkőzést, de nem tudtuk az előnyt a hasznunkra fordítani. Tóth szép átlövés-gólokat szerzett, és a védekezésünk is egyre jobban összeállt, sűrűsödtek a blokkolások. 14-15-ről 14-18-ra húzott el csapatunk, de egyelőre még várni kellett a fórunk tovább növelésére. Emberelőnyben gólt kaptunk, lövéseink a kapufán csattantak, Manaharováék pedig a játékrész közepére 19-20-ra zárkóztak, majd az egyenlítésért támadhattak. Ezalatt a mai napon a századik válogatottságát ünneplő Herr váltotta Pálingert, Bulath pedig megkapta már a második kiállítását is.

Sopronyi is játékba állt, ám közben Tomori fél perccel előbb akart visszaállni a büntetése letöltéséből, így maradhatott plusz két percet még a kispadon (50. perc: 21-21). Herr Orsi rengeteg létfontosságú pillanatban volt jelen, ezzel igazán szervesen tett hozzá a játékunkhoz (54. perc: 22-24). Az ukránok cserélgették a hálóőreiket, Vascsuk pedig az 56. percben egálra alakította az állást (25-25). Szucsánszki betalált, Kovacsicz kapufát lőtt, és 48 másodperccel a lefújás előtt eggyel mentünk. Jevtusenko időt kért, csapata támadóideje kihúzódott, Pidpalova lövését blokkolták lányaink, a végére így már csak egy magyar helyzetre maradt idő. Az akció kimaradt, de a két pont nálunk maradt. Végeredmény: 25-26.

A mérkőzés legjobbjai: Anasztaszija Pidpalova (Ukrajna); Szucsánszki Zita (Magyarország)