Állva hagytak minket a norvégok

2010. december 10. 19:57 © handball.hu

Az Európa-bajnokság D-csoportjának fináléjában, a magyar válogatott játszott Norvégiával, vagyis a látottak alapján úgy helyes, hogy a házigazda csak játszott velünk. A lányaink két ponttal a zsebükben mennek így a középdöntőbe.

IX. Nőikézilabda-Eb, D-csoport, 3. forduló
Norvégia
34 (19)
13 (7)
Norvégia, Lillehammer, Håkons Hall, 10185 néző
Játékvezetők: Matija Gubica, Boris Milošević (horvátok)
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 12 perc

Mindkét oldalon hatosfalas védekezéssel, és beállós góllal startolt a meccs. Bár előzetesen az a hír járta, hogy hétezer jegyet sikerült eladni a tizenegyezer-ötszáz fős lillehammeri csarnokba, még a lelátók legfelső peremén is ültek a hazaiaknak szurkolók. Lunde Haraldsennek úgy tűnt, hasznára váltak a magyar bajnokságban szerzett tapasztalatai, hiszen sorra halászott ki minden lövésünket, és tízpercnyi játék után már 75%-os védési statisztikával rendelkezett. Loke befordulásai mellett Riegelhuth is kiválóan értékesítette a lerohanásokat, így Mátéfi Eszternek hamarosan időkéréshez kellett folyamodnia (11. perc: 7-2).

Sajnos a lányokat ez sem tudta felrázni, és hiába mentek a cserék folyamatosan, egyik felállás sem volt jobb a másiknál. Bulath a büntető-rontása után két átlövésgólt is szerzett, de mire belejött volna, már két percre a kispadon találta magát (20. perc: 12-4). A szövetségi kapitányunk belátta, hogy a meccs megfordítására vajmi esélyünk sincs, így elkezdte azokat a játékosait pályára küldeni, akik eddig nem sok lehetőséget kaptak (23. perc: 14-5). Az ellenfélnél is csúsztak be hibák, de ezek száma annyira elenyésző volt, hogy szót sem érdemel. A mi elemi hibáink már tizenhárom gólos különbséget eredményeztek, ebből Szucsánszki góljával tizenkettő maradt a félidőre (19-7).

A térfélcsere után Herr állt a kapunkba, Sopronyi és Szekeres is megfordult támadásban, miközben a szélekre is új emberek kerültek Kovacsicz és Vincze személyében, de a legnagyobb küzdést mégis Szucsánszki Zitától láthattuk ezúttal is. Az emberhátrányos helyzeteink még azt sem tették lehetővé, hogy legalább tartani tudjuk a félidei hátrányt (40. perc: 25-10). A norvégok rendesen kiszolgálták a csoportdöntőre kilátogató közönségüket, akik igazán hálásak is voltak mindezért (45. perc: 28-11).

A magyar találat nélküli percek tovább sokasodtak, lassan már az volt az érzése az embernek, hogy teljesen feleslegesen is fut a csapatunk a pálya egyik végébe, mert mire odaérne, már szaladhat is vissza. Szinte egy percig sem fért kétség ahhoz, hogy a válogattunk csoport-másodikként jut a középdöntőbe, kettő ponttal a tarsolyában, míg Norvégia a maximálisan vihető négy ponttal érkezik a folytatásra. Végeredmény: 34-13.

A mérkőzés legjobbjai: Katrine Lunde Haraldsen (Norvégia); Szucsánszki Zita (Magyarország)

Magyarország a középdöntőben vasárnap Ukrajnával, kedden Hollandiával, szerdán pedig Svédországgal találkozik.