Vác: okos játék, továbbjutás!

2017. október 21. 17:53 © handball.hu

Az EHF-kupa selejtezőjében a Vác az első mérkőzésen elrontott második félidő után mínusz hét góllal érkezett haza, majd itthon ugyanennyivel nyert, és idegenben lőtt több góllal jutott tovább.

EHF-kupa, 2. selejtezőkör, visszavágó
Váci NKSE
29 (17)
Buxtehuder SV
22 (14)
Vác, Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Lukáš Frieser, Radoslav Kavulič (csehek)
Kiállítások: 0 perc Kiállítások: 2 perc
A Vác okos játéka már az első mérkőzés végén kezdődött, ugyanis akkor tizenegy gólos hátrányból jött fel mínusz hétre.

A hazai meccs döcögősen indult, és úgy tűnt, sok gól lesz a találkozón, de egy pillanatra sem csüggedtek a váci lányok. Az első félidő utolsó tíz percében beindultak, és 17-14-gyel fordultak a csapatok.

A folytatás a feljavult védekezésnek köszönhetően gólszegény lett, ami a mieinknek kedvezett, hiszen úgy tűnt, a végén majd nem kell nyolccal nyerni a továbbjutáshoz. A 46. percben már hat góllal vezetett a Vác, de a plusz hetedik nehezen született meg, kis hibákkal tarkított játékot láthattunk. De mindkét oldalon, így végül az 55. percben Kovács Patrícia ötödik góljával meglett a hőn áhított különbség (29-22).

Már csak vigyázni kellett, hogy ne legyen több vendéggól, s ehhez Arenhart is jócskán hozzátett, így végül a Váci NKSE jutott a harmadik selejtezőkörbe, ahol a Dunaújvárost és a DVSC-t is szívesen látnánk.

Az első mérkőzésen:

Buxtehuder SV - Váci NKSE 33-26 (15-14)
Buxtehude, Hansestraße Iskolaközpont
Játékvezetők: Ioanna Hrisztidi, Ioanna Papamattheou (görögök)

Az EHF-kupa 3. selejtezőkörébe jutott: a Váci NKSE 55-55-ös összesítéssel, idegenben lőtt több góllal.