1
1
Hétméteresek: 2/2 Hétméteresek: 2/2
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 6 perc
A vb óta (mind keretben, mind vezetőségben) megváltozott felállású magyar válogatott a legnagyobb sztár, Kudlacz sérülés miatti távol maradása mellett lépett pályára az Eb-selejtező keretében Lengyelországban szerdán. Zácsik, Szucsánszki és Kisfaludy vezérletével kiválóan kezdtünk, és a 9. percben már 2-5-re vezettünk. A bátor támadójátékunk meghozta az eredményt (12. perc: 2-7). A második emberhátrányunkkor hetest értékesített az ellenfél, majd Achruk és Kocela is betalált. A 19. percben így 8-9-nél egyenlítésért támadott már a házigazda, s Gega be is talált. A mieink időt kértek, amikor mind a két tréner megosztotta ez alatt a gondolatait. Lukács megszerezte első felnőtt válogatottbeli gólját. Siódmiak hátrányból, majd szimplán is betalált (25. perc: 11-12). Egyenlített a rivális, de szerencsére megint jött Zácsik. A maradék szakasz inkább a védekezésről szólt, s így 13-13-mal záródott a félidő.

A második játékrész is jól indult magyar részről: a 38. percre már hárommal léptünk el a hazaiaktól (15-18). 16-20-nál már Kin Rasmussen kért időt. Stasiak duplázása után is maradt még három találatnyi fórunk (43. perc: 18-21). Erdősi, majd Zácsik is ápolásra szorult, s Klivinyi kapott így lehetőséget. Közben létszámfölénybe kerültünk, amit Orbán kihasznált, Kiss ziccert fogott, és Klivinyi is beköszönt (47. perc: 19-23). Klivinyi rátoldása után megint a lengyelek kértek időt. Korrektül tartottuk magunknál a vezetést, és a hátralévő szakaszra is működött a taktika. Amint az első játékrész hajrájában, így most is elcsendesedett a végjáték. A magyar siker biztos lett, már csak a különbség maradt a kérdés. Végeredmény: 24-27.

A mérkőzés legjobbja: Szöllősi-Zácsik Szandra