Megszerezte első pontjait a Fradi

2015. október 18. 17:07 © handball.hu

A Ferencváros a Podravka ellen, hazai pályán kezdte meg az idei BL-sorozatot. A zöld-fehérek egy könnyed találkozón, jó játékkal szerezték meg első pontjaikat.

Bajnokok Ligája, csoportkör, B-csoport, 1. forduló
FTC-Rail Cargo Hungaria
28 (13)
RK Podravka Vegeta
16 (5)
Dabas, OBO Aréna
Játékvezetők: E. Vitaku, A. Vitaku (koszovóiak)
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 4 perc
A Fradi harmadik kapura lövéséből született meg az első gól, s az első kettőnél simán sétált be Szucsánszki és Pena középen a horvát falba. Az ellenfél egyik térfélen sem találta igazán a ritmust, tíz perc alatt mindössze egyetlen találatra futotta. A zöld-fehérek nagyszerűen védekeztek, s folyamatosan uralták a mérkőzést, még úgy is, hogy az első három büntetőjükből kettő kimaradt. A Podravka támadójátéka az időkérés után sem javult, a második góljára a 18. (!) percig kellett várni (8-2). A létszámfölényes időt viszont jól használták ki a szomszédaink, és némileg közelebb is zárkóztak (22. perc: 9-4). Mészáros egy kapura törés közben a vállára esett, és cserére kényszerült, majd a lefújás előtt Hornyák Dórát kellett ápolni. Az első félidő után 13-5-re állt a meccs.

A pihenő után a fantasztikus formában játszó Szikora rögtön egy hétméterest hárított. Zácsik szép bombával köszönt be, és folytatta is a sort. A horvátok ismét hosszú gólcsendes periódust produkáltak, így az FTC tovább növelhette előnyét (50. perc: 23-11). Az utolsó szakaszra Hlogyik vette át Szikora helyét. A cseresor is szépen hozta a végét, s egy könnyed, laza mérkőzést követően örülhetett a Ferencváros az első két BL-pontnak. Végeredmény: 28-16.