Előnyben az Esbjerg

2015. szeptember 7. 10:26 © handball.hu

Rögtön a dán bajnokság első fordulójában összetalálkozott a tavalyi döntő két résztvevője. Akárcsak augusztusban a Szuper Kupában, most is a tavalyi ezüstérmes diadalmaskodott, és ezzel lépéselőnybe került.

1

A bajnokság kezdete előtt a szakértők általában úgy értékelték, hogy a címvédő meggyengült, a tavalyelőtti bajnok Viborg pedig pénzügyi okokból a megszokottnál jóval szerényebb keretet állított össze az idei évre (a zöldek költségvetése a pár évvel ezelőtti szint egyharmadára esett vissza), és a 2015/16-os idényben a bajnoki cím első számú esélyesének az előző év ezüstérmesét, a Team Esbjerg csapatát tartják.

Az alapszakasz eredményeit ugyan befolyásolhatja, hogy az Esbjerg sikerrel veszi-e a nagybányai selejtezőt (ha a KEK-be kerülnek, az sokkal kisebb terhelést jelentente, mint a BL, így az ott szereplő FCM-mel szemben jobbak lennének a lehetőségeik a bajnokságban), de a bajnoki címről úgyis a rájátszás fog dönteni, tavasszal, ott tisztábban kijöhetnek az erőviszonyok.

A Team Esbjerg mindenesetre megadta az idei évad alaphangját. Az itt is a szezon kezdetét jelentő Szuper Kupán nagyon megverték a bajnokot (27-19), majd egyből a bajnokság kezdetén ismét találkoztak. A mérkőzés kicsit nehezen indult, a sportcsarnok ugyanis beázott, de végül el tudták kezdeni a játékot, és a hazaiak rövid idő alatt 5-1-es vezetést szereztek. Ez a különbség pontosan meg is maradt a szünetig (15-11), majd a második félidő elején az Esbjerg megint állva hagyta a címvédőt, és már 7 góllal vezetett. Helle Thomsen, az FCM vezetőedzője megpróbálta időkéréssel rendezni sorokat, de ez sem vezetett sikerre, tíz gól fölé nőtt az Esbjerg előnye.

Az utolsó negyedórában az FCM kicsit szépíteni tudott az eredményen, de ez már csak arra volt elég, hogy elkerüljék a kiütést, a pontszerzésre nem volt már reális esélyük, végül hatgólos vereséget szenvedtek (29-23).

Egy másik rangadót is rendeztek az első fordulóban, ott komoly meglepetés született: a Viborg idegenben is simán verte a Team Tvis Holstebrót (20-28). A győzelem kulcsa a kevés kapott gól mellett Ann Grete Nørgaard és a harmincötöt a napokban betöltő Rikke Skov teljesítménye volt, mindketten 8-8 gólt szereztek. Ezzel a VKH vezeti a bajnokságot - egyetlen forduló után ennek persze komoly jelentősége még nincs.