FCM - Esbjerg a dán döntőben

2015. április 27. 8:57 © handball.hu

Az FC Midtjylland hatgólos előnyből várta az elődöntő visszavágóját, és nem is kellett izgulnia. A második elődöntőn viszont csak az utolsó percekben dőlt el a továbbjutás. Végül az alapszakasz két legjobbja jutott a döntőbe.

Fotó: Scanpix
Ahogy arra az elődöntők első mérkőzései után számítani lehetett, az FCM jutott egyszerűbben a döntőbe. Ők idegenben is hat góllal nyertek (19-25), így a visszavágón csak arra kellett figyelniük, nehogy ennél is jobban kikapjanak hazai pályán. Ezt gond nélkül teljesítették, sőt, Ikastban is ők nyertek, így összesítésben kilencgólos különbséggel jutottak be a bajnoki döntőbe.

Az esbjergi Blue Water Dokkenben minden jegy elővételben elkelt, 2.700 szurkoló várta, hogy csapatuk, miután idegenben egy góllal nyert, hazai pályán kivívja a továbbjutást. Az első mérkőzéshez hasonlóan a hazaiak most sem bírtak a viborgi átlövőkkel, Skov, Damjanovic és Burgaard is sorra lőtték a gólokat, így, annak ellenére, hogy csapattársaik nem tudtak felzárkózni melléjük, 12 perccel a vége előtt a Viborg vezetett négy góllal, 24-20-ra. Ekkor már az is látszott, hogy valószínűleg több gól lesz, mint az első meccsen (az 25-26 lett), így az egygólos vereség már nem elég az Esbjergnek, legalább a döntetlent el kell érniük.

Ekkor megrázta magát a Team Esbjerg, nemutolsósorban a balátlövő Estevana Polman, és hat perc alatt egy 5-0 sorozatot produkálva megfordították a mérkőzést. Ekkor még mindig hátra volt hat perc, tehát egyáltalán nem nyugodhattak meg a hazaiak. A lendületük viszont nem fogyott el, és három perccel a vége előtt már 27-25 volt az állás, innen már a Viborgnak kellett kockáztatnia, nekik a továbbjutáshoz meg kellett nyerniük a mérkőzést. Egy perccel a vége előtt 28-27 állásnál támadhattak az egyenlítésért, ha belövik, még bármi lehet. Louise Lyksborg azonban egy ártatlan helyzetben nem tudta megfogni a labdát, így az Esbjerg támadhatott, és Polman egy gyors ellentámadásból belőtte csapata 29., saját maga 11. gólját, ezzel eldöntve a továbbjutást. Rikke Skov a végén még szépített, de ez már nem változtatott azon, hogy a címvédő nem jutott be a bajnoki döntőbe.

Ezzel eldőlt az is, hogy a már biztos résztvevő Team Esbjerg mellett az FC Midtjylland indulhat a BL-ben, hogy melyikük kényszerül selejtezőre, az majd a bajnoki döntőben dől el. A dán szabályok szerint ugyanis az alapszakasz győztese (ez az Esbjerg volt) akkor is BL-résztvevő, ha a rájátszásban gyengén szerepel, ha tehát most a Viborg kiverte volna őket, akkor a bajnoki ezüstérmes maradna le a BL-ről. Az Esbjerg győzelmének tehát Ikastban is örülhettek: bár a bajnokság még nyitott, a BL-indulásért már nem kell izgulniuk.

FC Midtjylland - Team Tvis Holstebro 31-28, az első mérkőzés 25-19, összesítésben 56-47
Team Esbjerg - Viborg HK 29-28, az első mérkőzés 26-25, összesítésben 55-53

A döntő két mérkőzését előreláthatólag május 16-án és 23-án rendezik.