Győri ETO: egy nagy sorozat véget ért

2015. április 11. 16:09 © handball.hu

A Győr múlt héten hatgólos hátrányba került Szkopjéban a BL-negyeddöntőben. A kétszeres címvédő hazai pályán is csak döntetlen eredményt tudott elérni, így a Vardar Szkopje megy az ETO helyett a budapesti négyes döntőbe.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó
27 (13)
ZsRK Vardar SzCBT
27 (12)
Győr, Audi Aréna
Játékvezetők: Marek Baranowski, Bogdan Lemanowicz (lengyelek)
Kiállítások: 14 perc Kiállítások: 10 perc

Az első meccs eredményéből kiindulva, igazán feszült hangulat uralkodott az Audi Arénában. A hazaiak lényegesen jobb koncentrációval nyitottak, mint odakint, ám Penezic folyamatosan túljárt az eszükön: az első három Vardar-gólt ő szerezte (9. perc: 3-3). Pont ezért is jelentett nagy örömet, hogy a horvát játékos a 12.percben már a második kétperces büntetését kapta. Emberhátrányban a riválisnak kiállítást harcolt ki a Győr, majd Korsós betalált (17. perc: 8-5). A macedón létszámhátrány ellenére Penezic megtalálta megint a rést, de Kovacsics sem akart mögötte lemaradni a találataival. A 20. percben, 10-6-nál a Vardar kért időt, án Lökéék tartani tudták ezután is a fórt (23. perc: 11-7). A kihagyott helyzetek gyorsan megbosszulták magukat, az előny feleződött (25. perc: 11-9). 13-10-nél hetest és kétperces kiállítást harcolt ki a Vardar, amit Penezic úgy értékesített, hogy kis híján Grimsbö további szereplése bánta azt. Radicevic találatával már csak egy volt közte, s ugyanennyi perc a szünetig. A kihagyott győri akciók után, félidőben: 13-12.

A 33. percben Kovacsics is megkapta a második kiállítását, majd a 34. percben Radicevic egyenlített (14-14). Szitnén az ő találata hozta meg csapata számára a vezetést is a 37. percben (15-16). Kovacsics hetesét Leynaud hárította, a túloldalon pedig ismét Penezic villant. Ambros Martín időt kért. Korsós határozottan lőtte be a megítélt hetest, ami most halmozottan fontos volt. A 43. percben, 17-19-nél Lekic szorult ápolásra, és a kispadra is kényszerült. 17-20-nál Althaus-sal történt ugyanez. Herr vette át közben Grmisbö helyét, miközben már csak bő negyedóra maradt a csodához. Igazán nagy megújulás kellett volna ilyen rövid idő alatt a fordításhoz, de erre a házigazda nem volt képes.

Be kellett látni, hogy a szezonközi változások, állapotosság, illetve sérülés miatti keretszűkülés mellett ez a csapat már nem az, aki a közelébe is juthat a címvédésnek. Ehhez jön még hozzá, hogy a szezonban érkezett játékosokkal kapcsolatban is nyilván nagyobb elvárások voltak, mint azt a játékosok hozni tudtak volna.

A végjátékra már csak egyetlen aprócska feladat jutott, hogy a kétszeres címvédő legalább győzelemmel búcsúzzon az idei sorozattól. Sajnos azonban ez sem jött össze. Bő három perccel a vége előtt már Herrt is lecserélte Martín, Csapó került a hazai kapuba. Az ellenfél ezalatt már kínaival kísérletezett. Kerek másfél perccel a lefújás előtt, 26-26-nál Martín még időt kért. Lökét kiállították, Penezic pedig a túloldalon hibázott. Korsós belőtte a győri akciót, amire Althaus hát mögötti cifrával egyenlített. Végeredmény: 27-27.

Továbbjutott: a ZsRK Vardar SzCBT, 51-45-ös összesítéssel.