Bemutatkozik Lengyelország

2014. december 9. 7:58 © handball.hu

Nincs könnyű helyzetben a lengyel válogatott, hiszen több játékosa is sérült, köztük a Budućnost irányítója, Kinga Byzdra is. Így az első Eb-mérkőzésen nem is sikerült felvenni a versenyt a spanyolokkal.

Karolina Kudłacz
Térdsérülés miatt a lengyelek egyik legmeghatározóbb játékosa, Kinga Byzdra hiányzik. A ŽRK Budućnost irányítóját az utolsó pillanatig visszavárták a csapatba, de az orvos további pihenőt javasolt. A dán szövetségi kapitány, Kim Rasmussen azonban így is számít rá, hiszen a csapatnak a pálya széléről is tud segíteni.

További sérülések sújtják a lengyel válogatottat: hiányzik az irányító Karolina Semeniuk-Olchawa és a balátlövő Małgorzata Stasiak, az irányító-balátlövő Karolina Szwed Ørneborg pedig befejezte kézilabdás pályafutását, majd nyitott egy bútorboltot Gdańskban.

Az elmúlt két hónapban érdekes eredményeket szállított a csapat. A Croatia-kupán először a hazai válogatott verte a lengyeleket 33-24-re, majd a szerbeket két góllal győzték le (27-25), a németeket pedig kilenccel (33-24), s ezzel a torna második helyét csípték el a horvátországi Umagban.

"A szerbek és németek elleni diadalunk azt mutatja, hogy nagy lehetőség van bennünk. A lányok megértették, hogy a tavalyi vb-negyedik helyünk nem a véletlen műve volt. Persze azért két lábbal a földön maradunk" - fogalmazott Kim Rasmussen.

Pontosan egy héttel a spanyolok elleni első Eb-mérkőzésük előtt spanyolországi tornán vettek részt, ahol a vendéglátóktól hat góllal kaptak ki (23-17), a világbajnok braziloktól 33-22-re, Tunéziánál pedig tizenkilenc találattal voltak jobbak (30-11), s ezzel a torna harmadik helyén végeztek.

Az első Eb-mérkőzésen héttel volt jobb a lengyeleknél a spanyol csapat (29-22), és folyamatosan futottak az eredmény után. Támadásaik hatékonysága éppen nem érte el az 50%-ot (45 támadás, 22 gól), átlövéseikből kevés gól született (4/18), ahogyan szélről is (2/6), ám lerohanásból egész jó mutatóval rendelkeznek (6/7). Kapusaik átlagosak, hiszen Gapska 30%-kal védett (6/20), Prudzienica (korábban Czarna) pedig a lövések 32%-át hárította (7/22).

Szemfülesnek kell lenni Karolina Kudłacz bejátszásainál is, hátha célt téveszt a labda, és kapusainkat megtévesztve egyből a hálóban köt ki - ahogyan ez Silvia Navarróval megtörtént:

A lengyel játékosok rutinjuknak megfelelően töltöttek időt a pályán a spanyolok ellen. Grzyb (korábban Polenz) és Kudłacz 50 percnél többet, Niedźwiedź, Wojtas és Zalewska 40 percnél többet játszott.

Amennyiben a magyar nőikézilabda-válogatott kedden este Győrben legyőzi a lengyel csapatot, úgy bejut a debreceni középdöntőbe.