Megismételt román siker

2014. november 30. 15:49 © handball.hu

Négy szombati párharc ismétlésére kerül sor a mai napon. A horvátok ismét nyertek Montenegró ellen, a hollandok az oroszokat győzték le, a románok a németeket, a szlovákok pedig visszavágtak az ukránoknak.

Felkészülési mérkőzés
Németország
23 (10)
Románia
26 (13)
Hamm, WESTPRESS aréna, 1910 néző
Játékvezetők: Peter Brunovský, Vladimír Čanda (szlovákok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 12 perc
A két és félezres hammi sportcsarnokban az 1910 néző sokkal jobb hangulatot teremtett, mint amivel tegnap Krefeldben találkozhattak a csapatok. De a meccset azok is láthatták, akik nem utaztak el Vesztfáliába: a Sport1 televízó, igaz, csak internetes változatban, élőben közvetítette a találkozót Hammból. Igazi mérföldkő ez: még sosem közvetítette tévé élőben a női válogatott felkészülési mérkőzését.

Gheorghe Tadici ezúttal azt szerette volna látni, hogy nem Neagu dönti el a mérkőzést. Ezért az átlövőtől előbb azt kérte, ne lőjön gólokat, inkább passzoljon (tiszta ziccerből is oldalra passzolt), később pedig le is cserélte. Jobbátlövő poszton a tegnap gyengén játszó Adriana Tacalie helyett Gabriela Perianu játszott, sokkal hatékonyabban.

A jobbátlövő poszt továbbra is kritikus a német válogatott számára is, erről a posztról ma sem voltak sikeresek. Heine Jensen elsősorban Shenia Minevskaját játszatta, de ő ezúttal sem játszott eredményesebben, mint az előző napi, krefeldi mérkőzésen. Ráadásként a balszélről is nagyon gyengén lőttek a németek, Paula Ungureanu minden próbálkozásukat védte, majd a második játékrészben, immáron Denisa Dedu ellen, sikerült egy találatot szereznie Angie Geschkének a balszélről.

Ennek a két posztnak a gyengesége meghatározta a németek támadójátékát, ha nem tudtak lerohanásból gólt szerezni, akkor gyakran hosszú percekig nem voltak igazán veszélyes kapura lövéseik sem. Az Eb-n már valamivel többet várhatunk tőlük: addigra szinte biztosan újra játszhat Nadja Nadgornaja, és a második csoportkörre már Susann Müller bevethetőségével is számolnak.

Románia válogatottja ma is a magasságra és a fizikai erőre építette védőjátékát, ami időnként brutalitással is párosult. Ezt a védelmet a németnél jobb támadójátékú csapatok is nehezen fogják feltörni, csak távoli átlövésekkel és nagyon gyors mozgással lehet ellene fellépni, az egyszerű betörési kísérleteket könnyen hárítják. A románok a kevés kapott gólnak köszönhetően a második félidő közepére komoly előnyre tettek szert (17-23), amit a végjátékban a németek úgy tudtak valamelyest csökkenteni, hogy még a német televíziós kommentátor szerint is sorozatosan a hazai csapat javára tévedtek a játékvezetők. Német részről mindenki a nagyon gyenge helyzetkihasználást emelte ki (főként az első félidőben hibáztak el 6-8 tiszta ziccert) a problémás jobbátlövő poszt mellett.