ETO: nehéz meccs és csoportgyőzelem

2014. november 8. 16:00 © handball.hu

Elérkezett a Bajnokok Ligája 4. fordulójának magyar vonatkozású mérkőzése, melyen a Győr hazai pályán fogadta a múlt héten Dániában magabiztosan legyőzött Viborg csapatát. A címvédő egy félidőnyi hátrány után legyűrte ellenfelét, és már csoportgyőztes.

Bajnokok Ligája, C-csoport, 4. forduló
22 (9)
Viborg HK
20 (11)
Győr, Egyetemi Csarnok, 3000 néző
Játékvezetők: Diana Carmen Florescu, Anamaria Stoia (románok)
Piros lap: Burgaard (3x2 perc)
Mindkét oldalon kimaradó helyzettel kezdődött a találkozó, melyen Görbicz Anita már civilben vett részt. Az első találat Fisker nevéhez fűződött, majd Amorim kihagyott ziccere után ismét egy viborgi, Gravholt szerzett gólt. A folytatásban Bognár-Bódi is hibázott, majd egy újabb dán találat után az 5. percben megszületett az első hazai Kovacsics révén (1-3). A Viborg láthatóan jól felkészült a győriek támadójátékából, és Masson is brillírozott a kapuban. Hamar időt kellett kérnie Ambros Martinnak, hogy rendezze a sorokat. A ziccerek értékesítése helyett egy szép kínai figurából szerzett gólt Amorim, de később azért már klasszikus átlövésből is betalált. A hazai csapat legeredményesebb játékosa Kovacsics volt, aki a 13. percben már második hetesét lőtte be, de támadásban továbbra sem ment a csapatnak. A szélsők gyenge teljesítménye mellett középen sem remekeltek a társak, itt Aguilar is feliratkozott a hibázók listájára. A Viborg a 18. percben kért időt (5-7), de ezt nem az ETO feljavuló támadójátéka kényszerítette ki. A félidő második részében már Löke, Amorim és Szen is betaláltak, de a játék képe döntően nem változott, és végül két gólos hátránnyal zárult az első játékrész (9-11).

Szünet után nagyot változott a címvédő játéka. Az első félidőben hibázó játékosok sorra szerezték a gólokat: előbb Aguilar, majd Löke is betalált, míg a dánok nem, így hamar egál lett az állás (34. perc: 11-11). És ha már elkapták a fonalat, nem engedték, sorra jöttek az újabb találatok Aguilar és Bognár-Bódi jóvoltából. Ahogy az első félidőben Martinnak, úgy most Dalmosenak kellett idejekorán kikérni az időt. A dánoknál ebben az időben jóformán csak Gulldén góljai tartották a lelket a Viborgban. Ami az első félidőben Amorimnak és Lökének nem sikerült, az most majdnem mind bejött (42. perc: 16-13). A fiatal Korsós is megszerezte első találatát, és Herr Orsolya is egyre több bravúrt mutatott be a kapuban, ez is nagyban hozzájárult a Győr hatalmas formajavulásához. A dánokon az újabb időkérés sem segített (52. perc: 20-16), mert ugyan nem engedték ellépni ellenfelüket, de már nem volt bennük erő a fordításra. Végül 22-20-ra nyert az ETO, és már biztosan csoportgyőztes