1
Hétméteresek: 1/1 Hétméteresek: 2/2
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 6 perc
Ahogy az várható volt, a Görbicz Anitát a középdöntőben lefejelő Milena Knezevic nevét a csapat-bemutatásnál hallani sem lehetett az őt kifütyülő hangoktól.

Lunde ziccer-fogásaival indult a döntő, s már 0-2-es hazai vezetésnél növelni kellett a biztonsági személyzet létszámát a montenegrói tábor előtt. A dán Dalby lőtte a Buducnost első gólját a hetedik percben (1-2). A 10. perc határán először Milena Knezevic pályára lépése miatt idegeskedhettek a győri szurkolók, majd Cvijicet kiállították két percre, Amorim pedig betalált (2-4). A 14. percél, 2-7-nél már egészen néma maradt a balkáni tábor, együttesük pedig időt kért.

A kivetítőn politikusok tömkelegét láthattuk a pauzák alatt, a köztársasági elnök úrtól kezdve széles volt a mezőny ezen a téren is.

Neagu volt a fő bors-törő a magyarok orra alá, ennek ellenére a címvédő haladt a maga által megszabott úton (20. perc: 5-10). Amit ritkán látunk, Wolteringet lecserélte alakulata, és Zderic-től várta a megváltást (24. perc: 6-12). Orbán csereként újfent jól teljesített, és a váratlan átlövő-gólok is meghozták a várt hatást. Félidőben: 10-15.

Dalby ötödik gólja után, a második játékrész 8. percében már 14-17-re állt a meccs. Korsós találata nagyon jókor jött, s a 43. percben már a podgoricai kispadot kellett sárga lappal figyelmeztetni 14-19-nél. Nem gondoltuk volna, hogy lehet fokozni a teli torokból szóló ellenszenvet, de Milena Knezevic második kétperces büntetésekor pont ez az érzés támadt. A védekezésben sem volt sok hiba, és az egész csapaton látszott, hogy semmit sem fog ezen a napon a véletlenre bízni. 18-23-nál, emberhátrányban kért időt a Buducnost.

A Készenléti Rendőrség hamarjában aktivizálhatta magát, miután a magukkal nem bíró balkániak minden kezükbe adódó tárggyal dobálózni, fenyegetőzni kezdtek, s más már nem is érdekelte őket.

Három perccel a vége előtt Lundét Herr Orsolya váltotta, a hazai drukkereknek pedig csak az a feladatuk támadt, hogy el tudjanak vonatkoztatni a csarnokban látottaktól, és csak a játéktérre koncentráljanak. Szégyenletes, hogy azzal kellett ennek a nagyszerű hétvégének zárulnia, hogy nem a finálé utolsó perceire figyel a telt háznyi publikum, hanem a pályán kívüli, Buducnost-szurkolók okozta feszültségre.

Dragana Cvijic-et hordággyal vitték el a játéktérről, bő másfél perccel a lefújás előtt (20-26).

A Győri Audi ETO KC 21-27-es aránnyal nyerte meg idén is a Bajnokok Ligáját, s tartotta meg a címet!