Győr: csoportelsőként a Final Four-ban

2014. március 16. 18:46 © handball.hu

A Győri ETO hazai pályán zárta a BL középdöntő-sorozatát, az idei küzdelmektől már biztosan búcsúzó Larvik együttese ellen. A Rába-partiaknak a döntetlen is elég lett volna a csoportelsőséghez, ám ezt a meccset is megnyerte a csapat.

Fotó: Győri ETO
Bajnokok Ligája, 2. középdöntő-csoport, 6. forduló
31 (14)
Larvik HK
29 (12)
Győr, Egyetemi Csarnok
Játékvezetők: D. Jurinovic, M. Mrvica (horvátok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 2 perc
A Podgoricában átélt események után nem csoda, hogy Győrben az EHF Bajnokok Ligája-himnusz „kifütyülésre” került. A magyar Himnusz viszont még ennél is áthatóbban zengett az Egyetemi Csarnokban.

Amire ritkán van példa, Herr Orsolyával a kapuban kezdett a Győr. Jól megsorozták egymást a csapatok, s a 7. percben, 4-5-ös állásnál igyekezett ezt megfékezni Ambros Martín. Edin egymaga vitte előre ekkor együttesét, melynek első hét góljából ötöt szerzett. A vendégek harcosan, mindent egy lapra feltéve játszottak, nyilván a tét nélküliség és a szép búcsú gondolata alaposan motiválta őket. Hol ide, hol oda állt a meccs, s egy fantasztikus Amorim-bombának köszönhetően húzta be 14-12-re a házigazda a vezetést.

Edin és Nora Mörk komoly nyomás alá vette az első játékrészben nagyszerű statisztikát hozó Herr kapuját, de ez is kevés volt egyelőre ahhoz, hogy megtörje a Győr fölényét. A 40. percben Hammerseng egyenlített (19-19). Pörgős, hajtós játékot láttunk, amelynél nem fért bele minimális koncentrációhiány sem. Görbicz biztos kézzel értékesített heteseire is nagy szükség volt, pláne, hogy Edin már tíz találatnál járt. Az 52. percben, 26-25-nél beállt Lunde, hátha tud még valami kis pluszt hozzátenni. A fontos lövések mind bepattantak a zöld-fehéreknek, és a nehezen kialakított lépéselőnyt képesek voltak Bulatovic-ék a lefújásig megőrizni. Végeredmény: 31-29.

A Final Four elődöntőjében az FC Midtjyllanddal találkozik majd a Győri ETO.