16 órától pattog a labda

2014. február 22. 11:43

Szombaton sem pihennek klubcsapataink, hiszen összesen hat együttes is pályára lép az elsőosztályú bajnokság 20. fordulójában.

NB I., alapszakasz, 20. forduló

Ipress Center-Vác - Fehérvár KC
16.00, Vác, Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Dobrovits Csaba, Tájok Péter Dr.
ÉLŐben: SportKlub

Rövid időn belül immár harmadszor mérkőzik meg egymással az Ipress Center-Vác és a Fehérvár KC. Az előző két összecsapást az EHF-kupa nyolcaddöntőjének keretében vívták egymással, és ebből a párharcból az FKC került ki győztesen. A fehérváriak számára a szombaton, 16 órakor Vácon sorra kerülő bajnoki tétje az, hogy ötödik, hatodik vagy hetedik helyezésre lesz kilátásuk a hamarosan záruló alapszakaszban...

A Fehérvár jobbszélsője, Azari Fruzsina így nyilatkozott: "Rövid időn belül harmadszor találkozunk, talán elmondhatjuk, hogy sok újat mar nem tudunk mutatni egymásnak. Szerintem Vácott szombaton a motiváltabb, a győzelmet jobban akaró csapat fog nyerni! Nagyon fontos lesz most is a védekezés és a fegyelmezett játék. Persze emellett a kupahangulatból át kell kerülnünk egy kis időre a "szimpla" bajnoki meccsek hangulatába. Talán ez most a legnehezebb! A két pontért megyünk, természetesen győzni szeretnénk" - fogalmazott.

ÉRD - EUbility Group-Békéscsabai ENKSE
18.00, Érd, Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Őri Erika, Szalay Zoltánné

Bár még három meccs vár az érdiekre az alapszakaszban, már páholyban érezhetik magukat, a hétközi, Fehérvár elleni nagy gólkülönbségű (28-17) győzelmükkel bebiztosították helyüket a rájátszás felső házában.

Nem úgy a Békéscsaba, amely még nagyon küzd azért, hogy a rájátszásban ne az utolsó négy között szerepeljen, ne a kiesés ellen harcoljon, hanem felverekedje magát a középmezőnybe, ahol az 5-8. helyért játszhatna. A papírforma szerint erre van még esély, de ahhoz további pontokra lenne szüksége.

Hogy ezeket hol gyűjtené be, még kérdéses, ugyanis az Érd elég nagy falatnak bizonyul. Ezt láthattuk a tavaly október 18-i békéscsabai találkozón, ahol, mint vendég, Szekeresék legyőzték a lila-fehéreket (20-26), vagy a Magyar Kupban egy hónappal később, ahol tizenhárom gól volt a két csapat közötti különbség (19-32).

Békéscsabai vonatkozása is van az érdi egyletnek, hiszen házi gólkirályuk, az idei bajnokságban eddig 96 gólig jutó Kovács Anna a viharsarki klub neveltje, miként az európa-bajnoki bronzérmes Szekeres Klára is. Sőt, a Győrből indult BL-döntős Kisfaludy Anett is megfordult az Előre csapatában.

Az viszont bizonyos, hogy a negyedik helyen tanyázó érdiek mérlege jóval kecsegtetőbb, mint szombati vendégeiké, ugyanis a tizenkét győzelem és egy döntetlen mellett csupán hat vereséget jegyeznek, ami huszonöt pontot ér.

A jelenleg a kilencedik helyen álló viharsarkiak ezzel szemben nyolc győzelmet és tizenegy vereséget könyvelhettek el, ezzel pedig tizenhat pontot érdemeltek ki.

Az ÉRDhez kapcsolódó hír, hogy az MTK-Budapest kérésére, a két klub közös megegyezésének értelmében Balog Beáta a fővárosi együttesben folytatja pályafutását.