ETO: Három forduló után öt pont

2014. február 16. 17:40 © handball.hu

Egy hazai döntetlennel és egy idegenbeli győzelemmel a tarsolyban várta a Győri ETO a következő BL-középdöntőbeli fordulót, ahol a Krim csapatát fogadták a zöld-fehérek. A pontokat itthon kellett tartani, s ha nem is "kisujjból", de sikerült ezt megtenni.

Győr, Egyetemi Csarnok, 3000 néző
Játékvezetők: Diana-Carmen Florescu, Anamaria Duta (románok)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 4 perc

Zrnec góljaival indult a találkozó, de a kezdeti vendég-előny (1-3) gyorsan szertefoszlott (10. perc: 6-4). 7-4-nél Stefanisin helyet is cserélt Grubisic-csal. Görbicz nagyszerűen játszotta meg Amorimot, aki élni is tudott a helyzetekkel (15. perc: 9-6). Tone Tiselj az időkéréssel megakadályozta a Győr lendületbe kerülését, csapata a következő szakaszban tartani tudta magát (20. perc: 11-8). 13-10-nél a magyar csapat első hetese kimaradt, és akciók sora is veszendőbe ment. A félidőre kétgólos előnnyel vonulhattak Bulatovic-ék (14-12).

Az ETO-szurkolók a szünet után is hiába vártak arra, hogy csapatuk magára találjon, és élvezetes támadójátékkal szórakoztassa őket (40. perc: 17-15). A Krim jobban reagált a váratlan helyzetekre, s a 44. percben már csak egy maradt közte (18-17). A meredekebb pillanatokban mindig jött valaki, aki kimentette szorult helyzetéből a csapatot (48. perc: 21-19). A végjátékba aztán épp annyival tett bele többet a Győr, hogy ne kelljen hurokkal a nyakán befejezni a találkozót. Az 58. percben Krpez lerohanásból szerezte ötödik gólját, ezzel megint kettőre csökkent csapata hátránya (26-24). Görbicz újabb hetest rontott, de a kontrával szemben szerencsére ott volt Lunde. A kisalföldiek utolsó előtti akciója kimaradt, a túloldalon viszont Penezic ellépte a támadást. Görbicz Anita állította be a 27-24-es végeredményt.