Győr: A görcsösség csak ikszet ért

2014. február 1. 18:01 © handball.hu

A Bajnokok Ligája középdöntőkörének nyitó fordulójában a 2012-es szezongyőztes Budućnost csapatát fogadta a Győri ETO. Úgy tűnik, az Egyetemi Csarnok, mint új BL-helyszín nem hozott sok szerencsét a hazai lányoknak.

Bajnokok Ligája, 2. középdöntő-csoport, 1. forduló
23 (9)
ŽRK Budućnost
23 (13)
Győr, Egyetemi Csarnok, 3200 néző
Játékvezetők: Viktoria Alpaidze, Tatyana Berezkina (oroszok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 10 perc
Puhatolózva indult a BL-középdöntő első győri találkozója: úgy tűnt, a helyszín nemcsak a vendégeknek, hanem a hazaiaknak is fejtörést okozott (8. perc: 3-3). A védekezéssel egyik oldalon sem akadt probléma, és a klasszis kapusok is hozták a formájukat (15. perc: 5-5). A 16. percben, zsinórban három montenegrói találat után, 5-6-nál kért időt Ambros Martín. A Podgorica alapos felkészültségével kapcsolatban senkinek sem lehetett kifogása, maximum az ETO-szimpatizánsoknak forrongása. Támadásban akadoztak a vendéglátók, nehezen találták egymást a játékosok a passzoknál (24. perc: 7-9). Knezevic Kovacsics ellen elkövetett szabálytalansága után már másodszor került a kispadra. A győriek a két fős létszámfölény ellenére sem jutottak semmi értékelhetőre, nem hiába zúgott a publikum részéről az „Ébresztő!”. Hajszállal a hátrány lejárta után Cvijic talált be (8-10). A Győr a szünetig hátralévő időben sem tudta megtalálni önmagát. Félidőben: 9-13.

Woltering magabiztosságának néminemű letörése lehetett csak a cél. A kispados „pihenők” szép száma ellenére is jóval vezettek a vendégek (35. perc: 10-14). A 39. percben, 12-15-nél Görbicz a klubja első heteséhez állt oda: a kísérlet kimaradt, de a kipattanóból találatot szerzett a klasszis. Petrovic így is, úgy is tette a dolgát, és a társai is bátran küzdöttek a rivális katlanjában ( 43. perc: 14-17). Kovacsics hozott stabilan szép megoldásokat (46. perc: 17-18), miközben a játékvezetők között is egyre komolyabb viták alakultak ki. Végül már a teljes kispad, s mindenki beszállt ebbe a vitába. Végül persze a mindenki számára egyértelmű módon folytatódott a küzdelem… A 48. percben, 19-18-nál Adzic kért időt, ami annyira hatékonynak bizonyult, hogy ötven percnyi játék után már megint az ellenfélnél volt a fór. Az ETO-nak, ha nem akart kalamajkát okozni magának a továbbiakban, extra sebességre kellett kapcsolnia,Az 58. percben, 22-22-nél kért időt Adzic. Lunde fogta Petrovic lövését, s a következő montenegrói helyzet az oldallécen csattant. Milena Knezevicet kellett ápolni, s hosszú padlón töltött percek után a saját lábán került a kispadra. Negyvenegy másodperccel a vége előtt eggyel ment az ellenfél, ekkor Martín kérte ki tanácsadási lehetőségét. Amorim betalált, s az ellenfél a győztes gólért támadott. Gjorgjievszka elrontotta a lövést, és a túloldalon már érdemben nem maradt semmire sem idő.

A Podgorica a 23-23-as végeredménnyel a tarsolyában boldogan utazhat haza.