Gyenge ellenfél ellen hozva a kötelezőt

2014. január 26. 20:16

Az angol Liga-kupa küzdelmei megkezdődtek a London Angels számára. A mérkőzés előtt nagy várakozással várták a magyar lányok az új sorozatot, de gyorsan megmutatták, hogy nem kérdés, ki a jobb.

Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 0 perc

Szinte álomszerű rajttal indult a mérkőzés, a vendég angyalok már 8-0-ra is vezettek, és egy kisebb hullámvölgy keletkezett a játékukban, mikor is szinte alig találták el a kaput az Angels játékosai. A gyors hullámvölgynek köszönhetően a csapat egységes egészként lábalt ki ebből a szituációból és tovább növelte előnyét, mígnem a félidőre kialakult a 17-2-es Angels-vezetés.

A második félidőben aztán ugyanott folytatták angyalaink, ahol az elsőben abbahagyták. A kevés kapott gól az első félidőben Homonnai Anikónak (13 lövés/11 védés), míg a második félidőben Mezei Csillának köszönhető (16 lövés/15 védés). Tehát nem lehet azt mondani hogy a hazaiak nem próbálkoztak, sokkal inkább azt, hogy a vendég Angels kapusai nagyon jó napot fogtak ki.

A vezetőedző mindenkit pályára küldött és néha már furcsa felállásban is szerepeltek, de a biztos vezetés tudatában a vendégek mesterének alkalma nyílt arra, hogy minden variácót kipróbáljon. A mérkőzés vége előtt két perccel Orbán Dóra egy esést követően rosszul érkezett a talajra és térdét azonnal ápolásba kellett venni. Szilva Gábor gyúró és az előzetes vélemények szerint a térdkalácsára esett Orbánnak nem lett komolyabb a sérülése, de egyhetes pihenést igényel majd.

A vendégek nyitott védekezésének valamint a sok labdaszerzésnek köszönhetően alakult ki ez a nagy arányú győzelem. A végeredmény 3-38.

A végére már nagyon edzőmeccs jellegűvé vált mérkőzés bebizonyította, hogy az angol fővárosban sokkal erősebb csapatok ellen küzd a bajnokságban a felkerülésért az angyalok csapata.

A vendégek szakvezetője, Kondor Gábor a mérkőzés után a következőket nyilatkozta:
- Mindenki tudja a csapatból és a szövetségből, hogy nekünk sokkal erősebb ellenfelek között lenne a helyünk. Nagyon nem volt egy súlycsoportban a két a csapat. Mint ahogy mi is, ellenfelünk is az előző évben alakult. De ez is megmutatja a magyar kézilabda nagyságát, hogy mi jóval nagyobb erőt képviselünk.

Igazából lehetőség nyílt arra, hogy minden fajta védekezési variációt kipróbáljunk és a gyors lerohanásokat alkalmazzuk. Rengeteg labdát tudtunk szerezni és ez volt a kulcsa az egésznek. Igaz, ellenfelünkből is sikerült jól felkészülnünk és hatástalanítanunk a jól lövő játékosait. De az tény, hogy ma a csapat a maximumot adta ki magából. Igazából az eredményen felül sikerült bebizonyítani magunknak is, hogy sokkal több rejlik ebben a csapatban, mint ami most van.

Sajnálom az ellenfelünket, hogy nem tudtunk egy szorosabb mérkőzést játszanunk, de igazából sok apró hibát vétettünk támadásban is még, de kapusaink 90% feletti teljesítménye azért mindenképpen figyelemre méltó. A sok eladott labdánkon kell még majd fejlesztenünk egy kicsit és akkor bátran nekivághatunk sz Olympiá-nak is az év végén.

Gratulálok a csapatnak, mert egy ilyen könnyű meccsen is nagyon motiváltak tudtak maradni és végig, az utolsó pillanatig komolyan vették a feladatukat és küzdöttek, harcoltak egymásért.