Kétszeri hosszabbítással búcsúztunk

2013. december 18. 16:49 © handball.hu

Elérkezett a magyar válogatott számára a világbajnokság negyeddöntője, ahol Brazíliával vívott élet-halál harcot csapatunk. A kétszeri hosszabbítás végén kétgólos vereséget szenvedtünk, így számunkra véget ért a 2013-as vb.

XXI. nőikézilabda-vb, negyeddöntő
Brazília
33 (12; 26; 29)
31 (11; 26; 29)
Szerbia, Belgrád, Kombank Aréna
Játékvezetők: Ivan Mošorinski, Aleksandar Pandžić (szerbek)
Kiállítások: 18 perc Kiállítások: 8 perc

Már a legelső percben kétperces büntetéssel sújtották csapatunkat, Nascimento pedig hétméteressel egyenlített. 4-1-re meg is lépett gyorsan az ellenfelünk, ekkor Hajdu János időt kért. A támadójátékunk durván döcögött, a második találatunk a tizedik percben esett. Herr védéseire nagy szükségünk volt, ő pedig szép számban hárított (16. perc: 7-5). A 17. percben a brazilok kapusa, Arenhart kapott kétperces kiállítást, majd helytelen csere miatt már kettős létszámhátrányba kerültek. Pessoa sajnos ziccert fogott, majd Rocha betalált. Triscsuk gólja után Bulathot kellett ápolni, de játékban tudott maradni. 19 másodperc volt hátra a kettős hátrányból, mikor az hármasra dagadt, azonban Görbicz büntetőjét Pessoa kifogta. Tomori negyedik találatával már csak egy maradt közte (21. perc: 9-8). A hibáinkat megtorolták a brazilok, így az egyenlítés továbbra is álom maradt. A 26. percben, 11-9-nél a hetesre beálló Kiss kivédte azt, ám újra lövették a játékvezetők, és Rodrigues már nem hibázott. Félidőben az állás: 12-11.

Bő három perc után kapust cseréltünk, és 15-12-nél létszámfölényben folytathattuk a felzárkózási kísérletet. Rodrigues azonban így is betalált. A 38. perc határán Kovacsicz egyenlített (16-16), s a 40. percben Görbicz jóvoltából visszakerült hozzánk az előny (17-18). Végre beállóból is estek találataink, és a védelmünk is jól működött (42. perc: 18-20). Labdaszerzés utáni lerohanásból egyenlített da Silva, csapata pedig 20-21-nél lecserélte Arenhartot. Nálunk szintén visszakerült Herr, s akár több góllal is megléphettünk volna, de elpocsékoltuk a helyzeteinket (51. perc: 22-23). Mákunkra az ellenfél még nálunk is többet hibázott támadásban. 22-24-nél Morten Soubak időt kért, és még hat és fél perc volt hátra. Da Silva kettő, és Amorim egy gólja után az 56. percben megint egyenlő volt az állás (25-25), és az utolsó percbe érkezve szintén (26-26). A brazil támadás belemenés miatt megszakadt, a mi időn túli szabaddobásunk pedig a kapufán csattant. A rendes játékidő végén: 26-26.

A hosszabbítás elején Cavaleiro lerohanás-kísérletét Herr hárította, s az első és egyetlen gólt Kovacsicz szerezte (26-27).

Az újabb öt perc kezdetén Nascimento talált be, majd Görbicz büntetőt értékesített. Kovacsicz lerohanásánál elvették lépéshiba miatt a labdát, ráadásul Szekerest két percre kiállították. Cavaleiro egyenlített, Nascimento pedig megszerezte csapatának a vezetést. Az utolsó percet szinte végigtámadtuk, s Tomori vette be Pessoa kapuját. Szucsánszki kapott egy kiállítást még, s így 29-29 lett az első hosszabbítás vége.

A második hosszabbítás Nascimento-góllal indult, majd Amorim kényszerült két percre a kispadra, hamarosan pedig Cavaleiro kapta meg a harmadik kétpercért a piros lapot. Cifra egyenlített (30-30).

A következő öt perc felénél a braziloknak ítélt hetest Nascimento belőtte, majd az utolsó percben Moura is betalált. Bulath gólt szerzett, és páros kiállítást kaptak a csapatok. Rocha pedig az elődöntőbe lőtte Brazíliát. Végeredmény: 33-31.

Brazília a Dánia - Németország mérkőzés győztesével találkozik a pénteki elődöntőben.

A mérkőzés legjobbja: Tomori Zsuzsanna