Megtáltosodva negyeddöntős csapatunk

2013. december 16. 16:53 © handball.hu

A magyar válogatott a csoportkörből nem túl meggyőző játékkal jutott a nyolcaddöntőbe, ahol Spanyolország volt az ellenfél. Az első igazán komoly feladattal becsülettel megbirkóztak lányaink. Irány Belgrád!

XXI. nőikézilabda-vb, nyolcaddöntő
Magyarország
28 (17)
Spanyolország
21 (12)
Szerbia, Újvidék (Novi Sad), Spens Aréna, 800 néző
Játékvezetők: Anders Birch, Dennis Stenrand (dánok)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 4 perc

Talán az utolsó két csoportmeccsünk negatív tapasztalata, talán a hétfői időpont, vagy a kettő együttesen okozta, hogy az újvidéki lelátón csak foltokban lehetett magyar szurkolókat látni.

A mérkőzés elején a védekezőmunkában nem lehetett elfáradni: a hetedik percben 3-5-öt mutatott az eredményjelző. A spanyoloknak több olyan akciójuk is volt, mikor technikai hiba miatt még szinte a kilencesig sem jutottak fel. Bódinak köszönhetően egyenlítettünk. 5-7-nél Kiss helyett Herr jött be, mi pedig Tomori és Vérten góljaival egyenlítettünk ismét. Bognár emberfogással próbálta Barbosát kiiktatni a spanyol támadásokból, és az is nagy szerencse volt, hogy az ellenfelünk teljesen ötlettelenül is indult fel a kapunk elé. A 14. perc végén, 9-7-nél Duenas időt kért, de a felállt fal ellen ezután sem volt túl ötletgazdag csapata. Herr hetest, majd ziccert fogott, és a fallal is jól összejátszott (20. perc: 12-9). Bódi és Vérten jóvoltából a szélsőinkre sem nagyon lehetett panasz . Tomori karján vérzést kellett elállítani , de kötözés után visszatérhetett a pályára (23. perc: 14-10). A jobbszélső Lopez fogása okozta a legnagyobb nehézséget mieinknek. Zácsik duplája után már öttel mentünk (16-11), a pauzán is ennyi volt közte (17-12).

Az első játékrészt elképesztő, 55 százalékos védési hatékonysággal zárta Herr, miközben a túloldalon Navarro mindössze 23-ig jutott. 19-13-nál jött egy hullámvölgy, innen a hispánok felezték hátrányukat, majd jött megint Aguilar (19-17). Hajdu János időkéréshez folyamodott. A következő támadásunknál rossz passzal labdát vesztettünk, de a túlfélen Herr hárított. A nézőtérről hamarosan felzúgott az „Ébresztő! Ébresztő!”, s szerencsénkre Pena a második hetes-lehetőségét kihagyta. A 19-17-es állás jó időre bebetonozódott, s Tomori robbantotta ki onnan. Az egyre keményebb spanyol védelemmel szemben meglepő, váratlan lövésekre volt szükség (45. perc: 21-18). A következő szakaszt rengeteg kihagyott helyzet jellemezte, de riválisunknál ugyanez volt elmondható (52. perc: 23-20). A visszaállt Kiss 24-20-nál, az 55. percben fogott ziccert. Kovacsicz büntetőt harcolt ki, Görbicz pedig nem hibázott. Jorge Duenas még egy időkérést eszközölt, de ezután is magyar gól következett (57. perc: 26-20). Újabb Kiss-bravúrok jöttek, s így már nagyon sima lett a vége. Végeredmény: 28-21.

Magyarország a világbajnokság negyeddöntőjébe jutott, ahol Brazíliával találkozik szerdán, a belgrádi Kombank Arénában.

A mérkőzés legjobbja: Zácsik Szandra

Hajdu János: Nehéz mérkőzés volt, boldog vagyok, hogy egy, a végső győzelemre is esélyes ellenfelet győztünk le. Gratulálok a lányaimnak, fantasztikusan játszottak. Bevált az a tervünk, hogy a hatodik meccs lesz a legfontosabb. Göröngyös volt idáig az utunk, sok kritikát kaptunk, de bíztunk magunkban és egymásban. Ez eredményezte, hogy ezt a kiváló csapatot ma le tudtuk győzni.

Zácsik Szandra: Gratulálni szeretnék a csapatnak, mert ugyan az előző két mérkőzésünk nem úgy sikerült, ahogy azt elterveztük, de fel tudtunk állni ebből a helyzetből, és kiváló teljesítménnyel nyerni. Fantasztikus volt a védekezésünk, igazi csapatmunkát hoztunk pályára.

Jorge Duenas: Ez volt a legrosszabb játékunk a vb-n. Nagyon nehéz meccs volt, az elején még lett volna esélyünk, de nem éltünk vele.