D-csoport: alakulnak az erőviszonyok

2013. december 10. 14:22 © handball.hu

A vb D-csoportjának keddi első mérkőzésén az eddig nyeretlen Csehország Tunézia ellen szerezte meg első pontjait. A németektől Susann Müller és Clara Woltering szinte ketten verte meg a románokat.

XXI. nőikézilabda-vb, D-csoport, 3. forduló
Németország
26 (13)
Románia
23 (12)
Szerbia, Újvidék (Novi Sad), Spens Aréna, 800 néző
Játékvezetők: Anders Birch, Dennis Stenrand (dánok)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 2 perc

Müller ott folytatta, ahol hétfőn a csehek ellen abbahagyta. Ennek is volt köszönhető, hogy Tadici már alig több mint hat percnyi játék után időkérésre kényszerült (4-1). Ungureanu helyét hamarjában Tolnai vette át, és több ziccerfogása is igazolta, hogy ez jó döntés volt. Naidzinavicius bombái azonban rajta is kifogtak (13. perc: 7-4). A románok első három büntetőjéből kettő kimaradt: egyet Woltering, egyet pedig a kapufa hárított. A német átlövők onnan találtak be, ahonnan nem szégyelltek, és Woltering a következő hetest is kifogta (19. perc: 10-5). A létszámfölény egy kis szusszanást hozott a románoknak, azonban megint jött Müller (22. perc: 11-8). Valamiért ami a félidő második szakaszában befelé repült, az most szinte mind kifelé, s a kihagyott német helyzetek gyorsan megbosszulták magukat (27. perc: 12-11). A románok lerohanásai szépen bejöttek, és bő egy perccel a szünet előtt már az egyenlítésért támadtak. Az akciót nem tudták időben megoldani, de a kontra is kimaradt, így a félidőben 13-12 volt az állás.

A második harminc percet is a németek kezdték jobban: kevesebb, mint három perc alatt produkáltak egy 3-0-s sorozatot. Nechita belőtt büntetője törte meg ezt a csendet, de a következő ilyen kísérlete már neki sem volt ilyen szerencsés (40. perc: 18-13). 21-15-nél, Steinbach harmadik találata után visszaállt Ungureanu, miközben a túloldali kapuban véletlenül sem kellett ilyen lépéseken gondolkodni. Neagu ekkor kezdett magára találni, így a 47. percben, 21-18-nál már Heine Jensen kért időt. A román rohamot ezzel sikerült is hirtelen megfékezni, de a tapasztalt Nechita állandóan idegeskedést okozott az ellenfélnek (54. perc: 23-21). Az utolsó szűk két perce háromgólos előnnyel indultak a germánok, és a támadást majd’ egy percig húzták. A románok hetest harcoltak ki, ám Neagu lövését Woltering a nézőtérre rúgta. Végeredmény: 26-23.

A mérkőzés legjobbja: Clara Woltering

Csehország
28 (15)
Tunézia
24 (14)
Szerbia, Újvidék (Novi Sad), Spens Aréna, 350 néző
Játékvezetők: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (franciák)
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 14 perc

A tunéziaiak jól megpörgették a meccs elejét: három és fél perc alatt már 1-4-re megléptek. A csehek igyekeztek ellenfelük hibáiból építkezni, de ahhoz nekik is biztosabb kézzel kellett volna odaállni (10. perc: 4-7). Jan Basny látványos őrjöngésekkel próbálta befolyásolni a francia játékvezető hölgyeket, majd mikor rájött, hogy ez náluk nem válik be, a figyelmeztetést poénnal akarta elütni. A tunéziaiakat, csakúgy, ahogy a magyar fal, a cseh sem ijesztette meg, bátran ugrottak neki bárkinek (17. perc: 7-10). Chrenkova harmadik találatával egyetlen gólra zárkózott csapata (20. perc: 10-11), majd egy elrontott támadás a túloldalon elég is volt ahhoz, hogy gyorsan megtörténjen az egyenlítés is. Tunézia játéka kissé görcsössé vált a négygólos fór eladásától, de Chebbah és Ben Slama kapus állta a sarat (25. perc: 11-12). A félidőt végül a csehek húzták be 15-14-re.

Az első félidő végére beállt Abdallah nagy ziccereket fogott, s a 35. percben lett újra egál az állás (16-16). A csehek a 39. percben könyvelhették az első kétperces kiállításokat, miközben ellenfelük már az első harminc perc alatt négy ilyet elszenvedett. Tunézia egyre többet hibázott, Knedlikováék pedig ki is használták a kínálkozó lehetőséget (48. perc: 23-18). Az afrikaiak megújulni már nem tudtak, Luzumováék okosan tartották meg az előnyüket a mérkőzés hajrájáig (55. perc: 26-21). Ekkor Toumi duplája után csillant még fel egy kis remény, de aztán az is gyorsan elúszott. Végeredmény: 28-24.

A mérkőzés legjobbja: Mouna Chebbah