Ezüstös a siker az oroszok ellen

2013. augusztus 11. 16:44 © handball.hu

A magyar junior válogatott utolsó Eb-mérkőzésén, a döntőben az oroszok ellen találkozott, ahol már az első félidőben eldöntötte az aranyérem sorsát az ellenfél, így a mi lányainknak az ezüst jutott.

IX. junior Európa-bajnokság, döntő
Oroszország 19
36 (19)
Magyarország 19
28 (11)
Kolding, Kolding Csarnok, 2000 néző
Játékvezetők: Kjersti Arntsen, Guro Røen (norvégok)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 12 perc

A kapuban Szemerey kezdett, de Ihnyeva többször is beköszönt, az oroszok pedig ki-kilépve védekeztek, és ez nem ízlett a mieinknek. Pankovicsenko találata után a 8. percben már 6-3 volt az állás, igaz, az oroszt térdsérülés miatt le kellett kísérni a pályáról. Szemereyt Bíró váltotta, majd Korsós, Tóth és Szekerczés egy-egy góljával egyenlítettek a lányok (12. perc: 6-6).

Az ellenfélnek ismét sikerült előnyt kovácsolnia (15. perc: 9-7), amely után egy perc alatt még mindig tudtunk egyenlíteni (9-9). Ám az orosz védelem ismét megerősödött, Ihnyeva megint villogott, és a nyitott védekezésünkre az orosz válasz az volt, hogy a beálló Amelcsenkót többször is meg tudták játszani. A lányaink sem az ellenfél védekezésével, sem a kapussal nem tudtak mit kezdeni, így előbb négy-, majd a félidő végére már nyolcgólos előnyre tett szert Oroszország válogatottja. A félidőben: 19-11.

A folytatásban ismét Szemerey kezdett a kapuban, ám az oroszok a biztos előny tudatában okosan és lassan játszottak. Mi sokat hibáztunk támadásban, és csak egy-egy fellángolás volt jellemző a félidőre. Volt néhány lehetőségünk a felzárkózásra, ám ezekkel nem tudtunk élni, és megjelentek az előkészítetlen lövések is.

A nagyjából tízgólos orosz előny nem apadt, a fáradt kulcsembereinket pihentette Hajdu János, így például Walfisch is csatlakozott a góllövőkhöz. A végeredmény: 36-28, az orosz csapat megérdemelten lett Európa-bajnok.

Dicséretet érdemel a magyar szurkolótábor, amelyik végig kitartott szeretett csapata mellett, és "Szép volt, csajok!" rigmussal köszönte meg a lányok teljesítményét a meccs végén és az éremosztásnál.

Az orosz csapat legjobbjának Alena Amelcsenkót, a magyar csapat legjobbjának Tóth Gabriellát választották.

Gratulálunk a magyar junior válogatottnak az ezüstérem megszerzéséhez!

Az Európa-bajnokság All Star-csapata:

Kapus: Szemerey Zsófi
Jobbszélső: Kelly Vollebregt (Hollandia)
Jobbátlövő: Szekerczés Luca
Irányító: Darja Dmitrijeva (Oroszország)
Balátlövő: Anne Mette Hansen (Dánia)
Balszélső: Jekatyerina Csernova (Oroszország)
Beálló: Jenny Grøtan (Norvégia)

Az Eb legértékesebb játékosa: Anna Vjahirjeva (Oroszország)
Az Eb legjobb védőjátékosa: Annika Meyer (Dánia)
Az Eb gólkiráynője: Monica Soares (Portugália), 50 gól

A junior Európa-bajnokság helyezései:
1. Oroszország 19
2. Magyarország 19 (Bárány Krisztina, Bíró Blanka, Buzsáki Nikolett, Ferenczi Annamária, Ivanics Dóra, Korsós Dorina, Kurucz Ivett, Lukács Viktória, Mészáros Rea Réka, Schneider Éva, Sirián Alexa Szederke, Szekerczés Luca, Szemerey Zsófi, Szondi Zsófia, Tóth Gabriella, Virág Noémi, Walfisch Mercédesz. Szövetségi kapitány: Hajdu János, edző: Bartalos Béla.)