Bajnok lett a London Angels

2013. augusztus 11. 20:03 © handball.hu

Az I. brit strandkézilabda bajnokságban százszázalékos teljesítménnyel, egy szoros döntőben kerekedett felül az angyali társaság, és méltán ünnepelhettek bajnoki címet magyar lányaink.

Fotó: Krányik Attila
I. brit strandkézilabda bajnokság, elődöntő

London Angels HC - Sandbanks 2-0 (11-1, 13-2)
A magyar csapat gólszerzői: Mozga Lilla 8, Szabó Fruzsi 2, Rudolf Krisztina 8, Horváth Nikolett 3, Hrabovszki Regina 2, Győri Ildikó 1.

A mai napon az elődöntőkkel kezdődött a brit strandkézilabda bajnokság. Rögtön az első meccset játszották lányaink. A tegnapi nap fáradtsága abszolút nem látszott a csapat játékán. A Sandbanks kissé álmosan kezdte a találkozót, és 6-0-nál szerezték első góljukat. A második félidőben is magabiztos játékkal Mozga Lilla 8 gólt szerzett csapatának és magabiztosan jutottak a torna döntőjébe.

Döntő

London Angels HC - Thames HC 2-0 (9-6, 11-8)
A magyar csapat gólszerzői: Mozga Lilla 2, Rudolf Krisztina 6, Horváth Nikolett 1, Győri Ildikó 2, Szántó Andrea 9.

A finálét az ellen a Thames HC ellen vívták, akikkel a csoportban ki-ki meccset vívtak a csoportelsőségért. Minden tekintet a főpályára szegeződött.

A találkozót a London Angels kissé fáradtan kezdte, de még időben eszméltek: 0-2-ről megfordították az állást 4-2-re. Az első félidőben továbbra is fej-fej mellett haladtak a csapatok. A kapuban Mozga Lilla brillírozott, míg elöl Szántó Andrea lőtte sorban a gólokat. A félidő végén, 7-6-os állásnál, fél perccel a vége előtt Rudolf Krisztina adta meg a kegyelemdöfést a Thames csapatának, és ezzel beállította 9-6-os első félidőt.

A második félidőben is kemény harc folyt a pályán. Bár az Angels szerzett vezetést, az egy gól különbség mindig megmaradt, és csak 6-6 nál tudott újra egyenlíteni a Thames, de a kapuban Hangyál Anna a kritikus pillanatokban mindig átsegítette csapatát a holtponton, és Rudolf Kriszta rendre betalált. A játékvezetők kettős kiállítással sújtották az angyalokat, ám ők kapott gól nélkül és egy támadást emberhátrányban is kivédekezve tartották magukat.

Az utolsó perc 9-8-as Angels vezetéssel kezdődött, és a végső kegyelemdöfést megintcsak Rudolf Kriszta adta meg. Kétpontos találatával a második félidőt is megnyerték az angyalok, így a végső sípszó után hatalmas ünneplés kerekedett. Megérdemelten lettek a brit strandkézilabda királynői a London Angels-es lányok.

A magyar strandkézilabda méltán vált ebben az évben híressé, hiszen ha nem is nemzetközi mezőnyben, de Angliában is bebizonyították a lányok, hogy a magyarokkal mindenhol számolni kell.