Csoportelsőként elődöntős az Angels

2013. augusztus 10. 19:55 © handball.hu

Megkezdődött Bournemouth-ban az I. brit strandkézilabda-bajnokság, amelyen magyar szempontból is érdekeltek voltunk, hiszen a London Angels személyében a magyar kézilabda is képviseltette magát.

I. brit strandkézilabda-bajnokság, A csoport, 1. forduló

London Angels HC - Thames HC 2-0 (10-5, 4-3)
A magyar csapat gólszerzői: Rudolf Krisztina 4, Szántó Andrea 8, Horváth Nikolett 2.

Rögtön az első mérkőzésen egy kemény találkozót láthattak az angyali szurkolók, hiszen a Thames HC a csoport egyik favoritjának számított az újonc London Angels ellen. A lányok kissé fáradtan kezdtek és a Thames szerzett vezetést, de nagyon hamar magukra találtak és 3-2-nél át is vették a vezetést. Mint később kiderült, a tornán csak ebben az egy esetben engedték ellenfelüket előnyhöz jutni. Az első félidő sima 10-5-ös győzelemmel zárult. Aztán egy harcos második félidő kezdődött, sok technikai hibával és kemény védekezéssel, hetesek mindkét oldalon, de a végső kegyelemdöfést Szántó Andrea adta meg a Thames csapatának egy hát mögötti lőtt góllal 4-3-ra megnyerték ezt a félidőt is és egyben a találkozót.

2. forduló

London Angels HC - Fulham Hawks 2-0 (10-2, 8-2)
A magyar csapat gólszerzői: Rudolf Krisztina 2, Szabó Fruzsi 1, Győri Ildikó 1, Horváth Nikolett 3, Hrabovszki Regina 5, Szántó Andrea 6.

A következő mérkőzésen a Fulham Hawks várt az angyalokra. Az újonnan alakult, svéd játékosokból álló csapat ugyanúgy újoncnak számított, de a találkozón kétség sem férhetett az Angels sikeréhez. A mérkőzés hőse a mindkét félidőben csak két-két gólt kapó Hangyál Anna volt, aki egyenesen lehúzta a rolót és szebbnél szebb védésekkel kápráztatta el a strandkézilabda szerelemeseit.

3. forduló

London Angels HC- Manchester HC 2-0 (7-5, 14-7)
A magyar csapat gólszerzői: Hangyál Anna 3, Mozga Lilla 2, Rudolf Krisztina 2, Horváth Niki 6, Szántó Andrea 7.

A harmadik találkozótól függetlenül az Angels már biztos továbbjutóként lépett pályára. Mozga Lilla a kapuban képrázatos védéseket mutatott be, Szántó Andrea élményszámba menő gólokat, Hangyál Anna pedig ugyanott folytatta a találkozót, ahol az előzőekben abbahagyta. Meseszép védések mellett most már góljaival is kitűnt a mezőnyből, hiszen a második félidőben mezőnyjátékosként is bizonyított: három találatot szerzett csapatának. Az utolsó játékrészben az angyalok bebiztosították azt, amire a torna előtt még senki nem mert gondolni: hogy 100%-os teljesítménnyel, vesztett meccs és félidő nélkül, a csoport első helyén végeztek és bizakodva várhatják a holnapi elődöntőt.

A mérkőzések után Hangyál Annát kérdeztük meg az első nap tapasztalatairól: "Nagyon jól éreztem magam, sokkal jobban, mint amikor először játszottam strandkézilabdát. A csapat nagyon jól teljesített a mai nap folyamán, veretlenül nyertük a csoportunkat. Hatalmas sikerélmény számomra, hogy kapusként nagyon jól szerepeltem és mezőnyjátékosként is megálltam a helyem három góllal."

A vezetőedző is bizakodva nyilatkozott csapata teljesítményéről: "Nagyon jól és összeszedetten játszottak a lányok, rengeteg klasszis teljesítményt ki tudnék emelni: gondolok itt Szántó Andi 21 góljára, vagy Rudolf Krisztina szenzációs "nyuszi" alakításáról és számos góljáról, vagy két kapusunk szenzációs teljesítményére, de én úgy gondolom, ez nem az egyéni képességeken múlott ma, hanem a csapategységen, és ez volt a döntő. Nagyon jól együttműködtek a lányok, bár apróságok még vannak, amiken csiszolni lehet és kell is a holnapi napra, de remélem, döntőt játszhatunk holnap" - nyilatkozta Kondor Gábor.

A tornán az angyalok mögött második helyen a Thames HC csapata jutott még az elődöntőbe. A másik ágon meglepetésre a favoritnak tartott London GD csak a csoport harmadik helyén végzett, és ezzel csak az 5-8. helyért játszhat a holnapi napon. A B csoport másik két továbbjutója második helyen a Sandbanks és első helyen a Coventry HC, így a holnapi elődöntők programja a következő: