"Az EHF-kupa győzelem volt a MECCS!"

2013. május 23. 20:16

2005. május 23-án az EHF-kupa döntőjének visszavágóján 28-19-re nyert a Cornexi a Győr ellen, ezzel hatgólos hátrányát ledolgozva a klub első nemzetközi trófeáját hódította el.

Az EHF-kupa 2005-ös döntőjében a Győri ETO számított favoritnak, az elődöntőben a Ferencvárost búcsúztató, akkoriban Cornexi-Alcoa-HSB Holding néven versenyző csapat azonban rácáfolt a várakozásokra. Az első meccset ugyan hazai pályán hat góllal megnyerték a zöld-fehérek, ám a fehérvári Jégcsarnokban lejátszott visszavágón csodát tett a Cornexi.

Az első félidő után már 14-6-ra vezetett a Szabó Edina irányításával készülő fehérvári gárda, mely végül 28-19-re nyert, így elhódította az EHF-kupát.

Cornexi-Alcoa-HSB HoldingGyőri ETO 28-19
Székesfehérvár, Jégcsarnok, 4000 néző.
Játékvezetők: Vakula, Liudovyk (ukránok).
Cornexi-Alcoa-HSB Holding: Sugár – Balogh B. 7/1, Kordyuk 5, Szabó 1, Siti B. 2, Tápai 8/3, Kenyeres 1, csere: Fekete (kapus), Tóth K. 4, Uljanich, Vámos, Lőw 1, Őri E., Vaszari. Vezetőedző: Szabó Edina
Győri ETO: Sirina – Kovacicova, Bradeanu 3, Dokics 3, Gogirla 4/1, Juhász, Vérten 1, csere: Herr és Petróczi (kapusok), Görbicz 3, Mörtel 5/4, Borbás, Temes. Vezetőedző: Róth Kálmán.
Hétméteresek: 4/4, ill. 7/5
Kiállítások: 18, illetve 12 perc.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 2-0, 8.: 4-2, 11.: 5-3, 14.: 8-3, 19.: 10-3, 24.: 10-4, 35.: 17-7, 39.: 19-9, 44.: 22-11, 47.: 23-11, 53.: 25-11.