Lezajlottak a Bundesliga elődöntői

2013. május 1. 7:56 © handball.hu

A Lipcse simán verte oda-vissza a bajnoki címről az idén is csak álmodó Buxtehudét. A Herbert Müller vezette Thüringer HC pedig az utolsó másodpercekben fordított, így alakult ki a kelet-német elődöntő a Bundesligában.

A tavalyival azonos leosztásban rendezték a német bajnokság elődöntőit, annyi volt a különbség, hogy az idén az első mérkőzésen látogatott a HC Leipzig Buxtehudébe. Az igazán nagy eltérés azonban a mérkőzésen következett: míg tavaly a Halle Nordban komoly verést kapott a HCL, ezúttal, ha szűken is, de idegenben is nyerni tudott, főként jó védekezésének és kapusteljesítményének köszönhetően. A visszavágón, Lipcsében pedig esélyt sem hagyott északi vetélytársának, és végül simán, összesítésben tíz gól különbséggel jutott be a döntőbe.

Bár az erőviszonyok és az első mérkőzés hasonló lefolyású mérkőzést ígértek a másik visszavágóra is, végül a Salza-Halle közönsége egy rendkívül izgalmas mérkőzés tanúja lehetett. A Thüringer HC az elődöntő első mérkőzésén Leverkusenben is nyert, és a visszavágó szünetében is vezetett egy (összesítésben öt) góllal, azonban a második félidőben a vendégcsapat támadójátéka ellen Herbert Müller nem találta meg az ellenszert. A bajnoki címvédő 17 gólt kapott egy félidőben, aminek következtében nehéz helyzetbe került. Harminc másodperccel a vége előtt a leverkuseniek 25-30 arányban vezettek, ezzel összesítésben is volt két gólnyi előnyük (számszerűleg egy, de az idegenben lőtt gólok ekkor már nekik kedveztek). Heike Ahlgrimm csapata azonban nem bírta elviselni a végjátékban a döntőbe jutás esélyének terhét, és az utolsó fél percet két góllal elveszítette. Sonja Frey egyetlen másodperccel a lefújás előtt lőtte döntőbe a THC-t, így a két kelet-német csapat küzdhet majd a bajnoki címért.

A mérkőzések eredményei (az előreírt csapat játszotta otthon az első mérkőzést):

Buxtehuder SV - HC Leipzig 22-24 / 20-28 (összesítésben: 42-52)
Bayer Leverkusen - Thüringer HC 23-27 / 30-27 (összesítésben: 53-54)

A döntő mérkőzések időpontjai:

HC Leipzig - Thüringer HC
2013. május 5. (vasárnap), 14.30, Lipcse, Arena Leipzig

Thüringer HC - HC Leipzig
2013. május 12. (vasárnap), 16.00, Bad Langensalza, Salza-Halle

A döntő két mérkőzését várhatóan a magyar érdeklődők is megtekinthetik az Interneten. A pontos adatokat a meccsnapok reggelén jelezzük majd.