Tovább a tavalyi úton

2013. április 18. 6:24 © handball.hu

A negyeddöntők mindegyike az előző évivel azonos eredményt hozott a Bundesligában, így az elődöntők párosítása is a 2012-essel egyformán alakult. Az alapszakasz első két helyezettje könnyen verte ellenfelét, a másik két csapat nehezebben jutott tovább.

Ahogy arra számítani is lehetett, a Thüringer HC (alapszakasz 1.) számára nem okozott gondot a HSG Blomberg-Lippe (8.) legyőzése. Ezt a párharcot a THC nemzetközi elfoglaltságai (a KEK elődöntőjében játszottak a Hypo ellen) miatt szerdai napokon játszották, de a bajnoki címvédő így is könnyedén, kettős győzelemmel jutott az elődöntőbe. A HC Leipzig (2.) talán a vártnál is könnyebben verte oda-vissza a Frankfurter HC (7.) együttesét, így az Odera-partiak számára is véget ért a szezon.

Némi meglepetést jelentett, hogy a Buxtehuder SV (3.) az első mérkőzésen kikapott Göppingenben. Gazdaságilag talán nem is jártak ezzel olyan rosszul, mivel a visszavágóra már elővételben elfogyott mind az 1.600 jegy a Halle Nordba. A Frisch Auf (6.) jól kezdte a mérkőzést, de a Buxtehude hamar a saját kezébe vette a találkozó irányítását, a második félidő elején már tíz góllal is vezetett (23-13, összesítésben hét gól előny), és bár ezután visszavett a tempóból, a továbbjutás esélyét a vendégcsapat már nem tudta visszaszerezni – a svábok még a kupában vigasztalódhatnak.

Az előzetes várakozásoknak megfelelően a VfL Oldenburg (4.) és a Bayer Leverkusen (5.) csatája volt a legnyíltabb. Ez a két csapat tavaly is találkozott már egymással, akkor a gyógyszergyáriak jutottak tovább, amiért az északiak a kupadöntőben vágtak vissza. Ezúttal egyszerűbbnek látszott a dolog: az első, leverkuseni mérkőzésen a hazaik végig lassabban és körülményesebben játszottak, mint az Oldenburg, ráadásul Denisa Glankovičová sérülése miatt a Leverkusen igazi jobbszélső nélkül játszotta le a találkozót (a 17 esztendős, jobbkezes Anna Seidel játszott ezen a poszton, és teljesen veszélytelen volt az ellenfél kapujára). Így, ha a lehető legszűkebb különbséggel is, de a vendégcsapat ebben a párharcban is előnyt szerzett a visszavágóra.

Oldenburgban ezerötszáz néző reménykedett abban, hogy az idén sikerül az elődöntőbe jutnia a hazaiaknak. Ezúttal azonban a saját pályájukon is alárendelt szerepet játszottak. Támadásban egyedül a holland balátlövő, Lois Abbingh jelentett veszélyt Natalie Hagel kapujára, az alapszakasz gólkirálynőjét, a szintén németalföldi Laura van der Heijdent a vendégcsapat védelme teljesen kikapcsolta a játékból. A hazaiak védekezése sem volt igazán acélos, fiatal kapusuk, Tess Wester pedig nagyon ritkán tudta hárítani a leverkuseni lövéseket, így már az első félidőben nyolc (összesítésben hét) gólnyi volt a pirosban játszó vendégek előnye. A második félidőre jobban összekapta magát az Oldenburg, több, mint kétszer annyi találatot szereztek, mint az elsőben, de ez is csak a hátrány stabilizálásához volt elég. Így a pályafutását 29 esztendősen befejező oldenburgi irányító, Sabrina Neuendorf vereséggel és kieséssel búcsúzott a Bundesligától.

A pontos eredmények (az előre írt csapat játszotta hazai pályán az első mérkőzést):
HSG Blomberg-LippeThüringer HC 28-34, 22-34, összesítésben 50-68
FHC Frankfurt – HC Leipzig 20-28, 21-30, összesítésben 41-58
Frisch Auf Göppingen – Buxtehuder SV 31-28, 25-31, összesítésben 56-59
Bayer Leverkusen – Vfl Oldenburg 24-25, 29-23, összesítésben 53-48