3
2
Hétméteresek: 10/10 Hétméteresek: 2/1
Kiállítások: 0 perc Kiállítások: 8 perc

Meglepetésre Herr orsival a kapuban kezdett az ETO, aki rögtön egy hatalmas ziccer-védéssel köszönte meg a bizalmat. A dánok szintén nem az első számú hálóőrrel, Massonnal indítottak. A Randers egyáltalán nem illetődött meg a teltházas Magvassy hangulatától: a 12. percben már háromgólos vezetést könyvelhetett (3-6). A győriek nem várhattak tovább az időkéréssel, s hamarjában fel is zárkóztak ezután (14. perc: 5-6). A játékrész közepéig kellett várni Görbicz pályára lépésére. Ebben az időszakban Jacobsen vol az ellenfél fő fegyvere (17. perc: 6-8). Lassacskán magára kezdett találni a házigazda, aki a 19. percben újra előnyhöz jutott (10-9). Amint a nagyágyúk is belelendültek, a játék képe komolyan megváltozott, s ezzel a hangulat is az egész csarnokban (25. perc: 13-10). Herre szintén nem lehetett panasz. Jan Leslie a szokásostól eltérően már az első harminc perc alatt kihasznált két lehetőséget a három időkéréséből, ennek ellenére is háromgólos hátránnyal várhatta csapata a folytatást (15-12).

A pihenőről visszatérve mintha a kelleténél kicsit görcsösebben vette volna a játékot a hazai alakulat: ugyan komolyabb veszélybe ugyan nem került, de komoly ajtó-ablak helyzetek maradtak ki, Löke is tőle szokatlan módon hagyott ki ziccereket (17-15). Martín időkérése után magára talált a Győr (43. perc: 21-16). A gólszerző játékosok listája is sorra bővült, s már magában ez is magáért beszélt (45. perc: 23-17). 24-20-nál Lekic és Gitte Andersen feje ütközött szerencsétlenül, ami után mindkettőnek ápolásra volt szüksége. A Győr 27. gólja lett a legbravúrosabb, melyet Görbicz egész pályáról dobott be az üres kapuba. 28-21-nél már felhangzott a „Még, még még, ennyi nem elég!” – rigmus a szurkolóktól, ami után a frissen parkettre lépett Sirián zárt tökéletesen Hornyák Dórának. A Győri ETO számára – ahogy azt vártuk – ez a megmérettetés sem tartogatott izgalmakat.

A csapat 32-24-re nyert, és ahogy az már a negyedik körben tisztázódott, csoportelsőként várja a keddi BL-elődöntő sorsolást. A Randers a Podgorica ellen szerzett egyetlen ponttal, csoport-utolsóként búcsúzik.