FTC - ETO: Martín igazi fiestára számít

2013. március 6. 8:10

Két Bajnokok Ligája-forduló között egymás ellen lép pályára a magyar bajnokság két élcsapata, a Ferencváros és a Győr, míg a váci lányok a Siófok együttesét fogadják.

NB I., alapszakasz, 20. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria - Győri Audi ETO KC
19.00, Budapest, Elek Gyula Aréna
Játékvezetők: Herczeg Péter, Südi Péter
ÉLŐben: SportKlub

Teltház várja a csapatokat az Elek Gyula Arénában a szerdai bajnoki csúcstalálkozón, ami alapesetben is érthető lenne, pláne most, hogy mindkét csapat remekül szerepel a nemzetközi porondon is. A fogadkozások már hallhatóak, mindkét oldal győzni szeretne természetesen, de nagyobb esélye erre az ETO-nak van. Több éve már az utolsó Fradi sikernek a Győr ellen. Egészen pontosan 2009. február elsején nyert utoljára a Fradi a Győr ellen, akkor is a Népligetben 35-34-re. Ősszel nyolcgólos magabiztos győri siker született a Magvassy csarnokban.

Ambros Martín a következőket nyilatkozta a meccset megelőzően:

"Mindenek előtt szeretném kiemelni a teljes magyar bajnokság magas színvonalát, ahol több csapat van még mindig versenyben az európai kupasorozatokban! Hazai ellenfeleink közül a Fradi természetesen kiemelkedik, hiszen az elmúlt két évben is megnyerte a KEK-et. Emiatt az idei fantasztikus BL-menetelése engem egyáltalán nem lep meg. Keményen készülünk, és örülünk, hogy a hazai bajnokságban is kiemelkedő BL-szintű mérkőzést játszhatunk. Ám az biztos, hogy ennek a legnagyobb nyertesei a magyar kézilabda szurkolók, hiszen a Fradi - Győr rangadó szerintem minden magyar kézilabda rajongó számára egy igazi fiesta lesz!"

Váci NKSE - Siófok KC-Galerius Fürdő
18.00, Vác, Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Heim Attila, Jolántai Csaba

A siófoki lányok nem várt magabiztossággal győzték le (28-19) a DVSC-FÓRUM alakulatát, ezzel a sikerrel pedig feloldódtak azok a bizonyos görcsök, az utóbbi napokban érthetően vidámabb hangulat uralkodott a Balaton partján. Kiss Szilárd a szombati találkozó után úgy fogalmazott, hogy meglátása szerint nem kettő, hanem három pontot szerzett a Siófok, hiszen az alapszakasz végeredményének megállapításánál bizony döntő tényező az egymás elleni eredmény, amely mind a Budapest Bank-Békéscsabai ENKSE, mind pedig a DVSC ellenében a Siófok számára kedvező.

A legutóbbi pontvadászatban hetedik helyen végző Váci NKSE háza táján az elmúlt nyár folyamán alapos vérfrissítés történt, a tavalyi együttesből öten távoztak, akiknek helyére tíz játékos, köztünk jó néhány ismert név érkezett a Duna-parti városba, melynek szakmai irányítását a Dunaújvárosból érkezett Gulyás István vette át. A váci átigazolási listát áttekintve megállapítható, hogy a piros-kékek jól erősítettek, ezt a felvetést a tabella is megerősíti: a váciak jelenleg huszonnégy ponttal a negyedik helyen állomásoznak, tizenkilenc mérkőzés után tizenegy győzelem – egy döntetlen és hat vereség a VNKSE mérlege, amely a KEK-ben valósággal szárnyal, jelenleg a francia Issy Paris elleni negyeddöntős párharcra készülve, ezen okból kifolyólag került előrehozásra a Siófok KC-Galerius Fürdő elleni bajnoki megmérettetés.

Az örökmérleget szemlézve kiderül, hogy a felek eddig hét alkalommal találkoztak az élvonalban, hat váci győzelem mellett egy balatoni siker született. A tavalyi szezonban mind a siófoki, mind pedig a váci mérkőzés emlékezetesre sikeredett, hiszen a Duna-parton megvívott találkozó úgy hozott 29-28-as piros-kék győzelmet, hogy a félidőben 17-11-re, míg az ötvenedik percben 26-19-re vezetett a Siófok... A Balaton partján aztán sokáig a VNKSE uralta az eseményeket, amely a szünetben 17-12-re vezetett is, de végül az SKC 28-25-s sikert könyvelhetett el. A két csapat eddigi, illetve legutóbbi mérkőzései döntően tehát flúgos futamhoz hasonlítottak.

A teljességhez egyébiránt hozzátartozik, hogy a Siófok KC-Galerius Fürdő a Váci NKSE otthonában háromból két alkalommal is (2009/2010: 54-27, illetve 2010/2011: 46-21) nagyon komoly pofonba szaladt bele, ugyanakkor ezzel szemben a tervek szerint a lendületet kapó "cápalányok" ezúttal szorosabb mérkőzést produkálnak a Duna partján, ahová nyugodtan, teher nélkül utazhat az SKC, amely az őszi szezonban kis híján majdnem megtréfálta Gulyás István tanítványait, akik akkor vérverejtékesen arattak 31-30-as győzelmet a Beszédes József Általános Iskola tornacsarnokában.