Csoportelsőként BL-elődöntős az ETO

2013. március 2. 15:39 © handball.hu

A Győri ETO idehaza is győzedelmeskedett a Larvik felett, így már négy fordulót követően bebiztosította helyét a Bajnokok Ligája elődöntőjében, zsinórban hetedszer jutva oda Ráadásul fix csoportelsőként várhatják a zöld-fehérek a folytatást.

Fotó: Kállai Márta
Bajnokok Ligája, 1. középdöntő-csoport, 4. forduló
30 (15)
Larvik HK
24 (13)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 2800 néző
Játékvezetők: Shlomo Cohen, Yoram Peretz (izraeliek)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 4 perc

Nehezebben indult a találkozó: az első helyzetek kimaradtak, csakúgy, mint a nyolcadik percben az első győri büntető is. Az átlövők hozták a gólokat, de sajnos a másik oldalon is (12. perc: 5-6). A Larviknál Leganger is nagyon jó napot fogott ki, és a gyors támadások befejezése is működött. A kihagyott győri akciók hamar megbosszulták magukat, ám egyik csapat sem tudott megnyugtató előnyt kialakítani (19. perc: 9-8). Ekkor végre a hazaiak percei következtek, a norvégok behúzták a féket, így rövidesen már plusz négy volt az ETO-nak (24. perc: 12-8). A felzárkózást emberelőnyös helyzetből kezdhették, egy rövidebb szakaszban kettős létszámfölény mellett, s annyira jól sikerült ez nekik, hogy már mindössze egyetlen találat maradt a különbség (12-11). Az első félidőt 15-13-as állással zárták a csapatok.

A szünet után sorozatos Lunde-bravúroknak örülhettek a győriek, és négy és fél perc alatt megduplázták az első játékrész alatt kiharcolt előnyüket (18-14). Gjekstad időt kért, azonban ezután sem találták játékosai a zöld-fehérek védelmével szemben a megoldást. Időközben Leganger helyét Rantala vette át. Löke is megszerezte első góljait, együttese pedig egyre komolyabban elhúzott az ellenfelétől (45. perc: 22-16). A támadójátékba ekkor hiák csúsztak, a Larvik pedig kihasználta a lehetőséget (49. perc: 23-20). Martín időkérése meghozta a várt hatást, a lányok új lendülettel folytatták a játékot (55. perc: 28-21). Ezzel magának könnyítette meg a már cserékkel lejátszott végjátékot a Győr, s őrizte meg így továbbra is a veretlenségét a szezonban. Végeredmény: 30-24.

A Győri ETO ezzel már négy forduló után, csoportelső pozícióval biztosította be magának a BL-elődöntőbe jutást, zsinórban hetedszerre kerülve be Európa legjobb négy csapata közé.