1
1
Hétméteresek: 7/6 Hétméteresek: 3/3
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 10 perc

Az aktuális német sztárcsapatok dominanciáját évek óta a legnagyobb eséllyel megtörni igyekvő HC Leipzig a múlt heti leverkuseni vereség után a szerdai fordulóban újabb, ha lehet, még keményebb pofont kapott: hazai pályán csak döntetlent ért el a kiesés elől menekülő Trier ellen (29-29).

Stefan Madsen edző mérkőzés utáni lehangoltsága igencsak meglapozott volt: öt nap alatt három pontot adott el együttese. Azonban a forduló legnagyobb meglepetésének címéért komoly versenyfutás alakult ki, ugyanis a címvédő Thüringer HC hazai pályán kapott ki - kitől mástól, mint a pár nappal korábban a lipcseieket is megverő Bayer Leverkusentől (27-30)? Ez volt a gyógyszergyáriak kilencedik, sorozatban megnyert mérkőzése (ebből csak öt bajnoki, a többi kupameccs). Az éllovas Buxtehude viszont, ha nehezen is, de megverte a Frisch Auf Göppingent, így, a vetélytársak pontvesztéseivel tovább növelte előnyét a tabella elején.

A kiesés szempontjából fontos Metzingen - Blomberg-Lippe mérkőzést későbbi időpontban fogják lejátszani.

Ilyen előjelekkel a 14. forduló Bayer Leverkusen - Buxtehuder SV mérkőzése rangadóvá lépett elő. A hazaiak október óta nem kaptak ki, pár nappal ezelőtt megverték a tavalyi bajnokot és bronzérmest, a vendégek meg egyszerűen vezetik a tabellát.

A mérkőzés úgy indult, hogy a Tündéreket (némi, magyarul nehezen értelmezhető szójáték segítségével így nevezik a leverkuseni kézilabdázókat) senki nem állíthatja meg, Dirk Leun, a vendégek edzője, már a harmadik percben (3-0) időt kért, hogy felrázza csapatát. Ez sikeres is volt, mert a Buxtehude felállt, és a félidő közepére ki is egyenlített. Ezt főként nagyon agresszív védekezésüknek köszönhették. A tőlük már megismert 5+1-es formációval játszottak, Marcela Deen játszott zavaróban, szokás szerint, a kettes védők pedig nagyon intenzíven léptek ki az átlövőkre, úgy, hogy esetenként ez átment 3-2-1 védelembe. Ráadásul igen keményen védekeztek, gyakran kellett a hazai játékosokat ápolni egy-egy erősebb védőmozdulat után. A Leverkusen nehezen találta ennek ellenszerét, meglehetősen sok labdát adtak el, a leindításokból pedig a vendégcsapat szerzett könnyű találatokat.

A leverkuseni védelem hatékonysága elmaradt a BSV által bemutatottól, ráadásul Heike Ahlgrimm vezetőedző hiába cserélgette kapusait, sem Hagel sem Szalamakha nem hozta az elvárt teljesítményt.

A mérkőzés döntő fordulópontja a 20. percben történt: a leverkuseni irányító, Kim Naidzinavicius bokája egy ütközés során kifordult. A fiatal játékos hosszas ápolás után sem tudta saját lábán elhagyni a játékteret, és ezen a meccsen már nem is tudott visszaállni. A sérülés súlyosságáról majd az orvosi vizsgálatok után tudhatunk többet. Naidzinavicius a gyógyszergyáriak legjobb góllövője az idei szezonban, kényszerű kiválása így mindenképpen megviselte volna a csapatát, de ezután igazából arra is újabb bizonyítékot kaphattunk, hogy a legtöbb német csapatnak nincsenek igazán hasznos cseréi (nem véletlenül az a két csapat áll évek óta a tabella elején, amelyik értékes cserejátékosokkal is rendelkezik). Dirk Leun meg is érezte a lehetőséget, azonnal időt kért (annak ellenére, hogy ez már a második időkérése volt, tehát csak egy maradt a hátralévő mintegy negyven percre), és átstrukturálta csapata játékát.

A kiesett irányító helyére Heike Ahlgrimm nem tudott ezen a szinten versenyképes helyettest állítani, és innen kezdve a korábbiaknál is jobban akadozott a leverkuseni támadójáték. Ismét bizonyítást nyert az a tétel, miszerint minél agresszívebb az ellenfél védelme, annál több technikai hibát követ el egy csapat - ezeket pedig a Buxtehude mindig megbüntette gyors indításokból szerzett gólokkal.

A játék ritmusát jelzi, hogy a feltűnően sok eladott labda ellenére is 28 gólt tudott szerezni a Leverkusen, de a második félidőben így sem volt soha reális esélyük az egyenlítésre sem (a végeredmény 28-33). A napokban a bajnoki címről nyilatkozó Dirk Leun csapata megtörte tehát a Bayer Leverkusen győzelmi sorozatát, és ezzel bebiztosította helyét a tabella elején.

A forduló többi mérkőzése nem hozott nagy meglepetést, a Metzingen nagy fölénnyel verte az utolsó helyen álló, reménytelen helyzetben lévő Bad Wildungent (34-22), a pár nappal korábban Lipcsében meglepetést okozó Trier viszont nem tudta továbbvinni ezt a formát, és súlyos vereséget szenvedett a bajnoki címvédő Thüringennel szemben (20-37).

Az élcsoportban a Buxtehude 25, a THC 21, a HCL 20 ponttal áll.