"Megismétlődik" az olimpiai döntő az Eb-n

2012. december 15. 16:10 © handball.hu

Miután minden kétséget kizáró győzelmet aratott felettünk Norvégia, a második elődöntőben számunkra nem is a nyertes, hanem a vesztes kiléte volt érdekes: Montenegró döntős, s a házigazda Szerbia ellen kell játszanunk vasárnap a bronzért.

Szerbia, Belgrád, Kombank Aréna, 13000 néző
Játékvezetők: Zigmārs Stoļarovs, Renārs Līcis (lettek)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 6 perc

A hazai szurkolók mellett szép számban képviseltették magukat a lelátókon a nagyhangú montenegrói drukkerek is. A kettős balkáni érdekeltségű mérkőzésre már több volt a foglalt hely a nézőtéren, mint az üres, s ez igazi komoly eredmény egy húszerer főt befogadó csarnokhoz képest, pláne ha egy női mérkőzésről beszélünk.

Montenegrót az olimpiai finálé óta nem volt merészség eleve az Eb legjobb négy csapata közé várni. Szerbia oda kerülése viszont óriási meglepetés, és várakozásokon felüli teljesítmény.

Kőkemény hangorkánnal kezdődött, és folytatódott is a meccs, ahol a keménykedés nemcsak a lelátón, hanem a játéktéren is zajlott (10. perc: 3-5). Montenegró védelme stabilabban működött együtt, de a támadások mindkét oldalon idegesen zajlottak. A félidő közepére Dokic-ék alakítottak ki négygólos előnyt (4-8). Canjuga időkérése után kissé fantáziadúsabb lett csapata játéka, és ki is egyenlített (22. perc: 10-10), de az őrült rohanás nem akart csillapodni. 12-10-nél már a házigazdának volt oka örömre, a vendégek pedig kapuscserével éltek. A háromgólos szerb előny a félidőre egyre csökkent (14-13).

A szünetbeli felfrissülés Montenegrónak sikerült jobban, és 17-19-re fordította maga felé az állást. A játékosok sorra szereztek ilyen-olyan apróbb-fájdalmasabb sérüléseket, és a játékvezetőknek is sorra be kellett avatkozni, megállítva a játékmenetet (sokszor már feleslegesen is). A helyiek úgy voltak lépéshátrányban, hogy a Thüringerrel BL-ben edződött Tomasevic szép védésekkel segítette társait. Az utolsó tíz percbe érkezve egyenlőre állt a küzdelem (22-22). Filipovic és Bulatovic folyamatosan versenyt lőtte riválisa kapuját. A montenegrói előny nem volt meggyőző, a fejfekben már akár a hosszabbítás lehetősége is megfordult. Knezevic igazi vezérként lépett elő a végjátékban, s az utolsó perc előtt Lekic lőtte mínusz egyre együttesét. Filipovic az utolsó helyzetét Barjaktarovic kifogta, ezzel az Európa-bajnokság fináléjába védte Montenegrót. Végeredmény: 26-27.

A mérkőzés legjobbjai: Biljana Filipovic és Milena Knezevic