Dánia szerezte meg az Eb ötödik helyét

2012. december 15. 11:43 © handball.hu

Miután ellenünk bravúrosan begyűjtötte hatgólos győzelmével a két pontot Oroszország, lehetősége nyílt az ötödik helyért játszani. Ellenfele az utolsó középdöntő-fordulóban a norvégokat legyőző Dánia volt, aki a második félidő közepén indított egy rohamot, és ezzel nyert.

Szerbia, Belgrád, Kombank Aréna, 800 néző
Játékvezetők: Branka Marić, Zorica Mašić (szerbek)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 6 perc

A kelleténél idegesebben kezdték a csapatok a játékot: az első percekben Dánia hol elméretezte a hosszú indítást, hol vonalra lépett akció közben, míg a túloldalon hetes maradt ki (6. perc: 3-3). Az egyik félnél Nørgaard, a másiknál Kuznyecova járt elöl a találatok gyűjtögetésében. A dánok sokat hibáztak támadásban, és ami meglepő, ellenfelük sorra került lerohanási szituációba (10. perc: 4-8). Jan Pytlick időkérése után lassacskán magára talált csapata, de csak felzárkózni tudott. A huszadik percre már 10-11-volt az állás, és ekkor Szen értékesített büntetőivel tartották magukat az oroszok. A dánok egyre bátrabban támadtak, már egy-két komolyabb átlövés is belefért, és két lerohanás-góllal végül egálra hozta a félidőt (15-15).

A második félidő első akciója rögtön góllal végződött, így már dán vezetést is könyvelhettünk. Sorra estek a találatok, még felocsúdni sem lehetett az egyikből, ott volt a következő. Sem Nørgaard, sem Szen nem tudott hetest rontani. 21-23-nél jött Oroszország következő holtpontja, ekkor képtelen volt volt gólesélyes támadásokat vezetni, s a túloldalon az ellenfél torolt is ezért rendesen (20. perc: 27-23). Úgy látszott, ez a lelki törés már túl sok Posztnováéknak, akiken már a kapuscserélgetés sem segített (55. perc: 31-28). Az idő vészesen fogyott, és a dánok szerencséjére az esély is a vereségükre. A fordulópontot tökéletesen kihasználva végül kétgólos győzelemmel megszerezte Dánia a torna ötödik helyét. Végeredmény: 32-30.

A mérkőzés legjobbjai: Laerke Møller és Anna Szen