FTC: nehéz szülés volt a harmadik

2012. október 27. 18:48 © handball.hu

A hétközi bajnoki pontvesztés után a Fradi ott akarta folytatni a BL-menetelést, ahol múlt héten a Larvik ellen abbahagyta. A helyszín ugyanaz volt, az ellenfél pedig a C-csoport sereghajtója, a Sävehof. A csata pedig a vártnál sokkal keményebb...

Bajnokok Ligája, C-csoport, 3. forduló
FTC-Rail Cargo Hungaria
31 (15)
IK Sävehof
28 (16)
Dabas, Diego Sportcsarnok, 2498 néző
Játékvezetők: Duarte Santos, Ricardo Fonseca (portugálok)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 8 perc

Bár az első gólnak a svédek örülhettek, utána egy ideig csak futhattak az eredmény után. A zöld-fehér lányok sorban elkezdték belőni magukat, az első öt hazai találatot öt különböző játékos szerezte (5-3). Pena kihagyta az első büntető-lehetőséget, majd a svédek percei következtek, így a 12. perc elején, 5-6-nál rá is fért a fejmosás a vendéglátókra. Az időkérés után viszont Alm gyorsan kétszer is betalált. Zácsik első gólja nem is jöhetett volna jobbkor, ám ezzel még korántsem ért véget a Ferencváros rémálma. 10-10-nél érte utol legközelebb a riválist, de az irányítás megint átkerült a skandinávokhoz. Valljuk be, nemhogy vendég-vezetésre, de ilyen szoros állásra sem fogadtak volna előzetesen túl sokan. Az utolsó perc fordulóján, 14-15-nél Tomori is kihagyott egy hétméterest, és habár egy-egy találat még belefért mindkét oldalon, ez is egygólos Sävehof-vezetést eredményezett a félidőre (15-16).

A szünetről visszatérve bár elkezdtek potyogni az FTC-gólok, Roberts is folyamatosan borsot tört Abramovics orra alá. Szekerczés gyorsan játéklehetőséghez jutott, a 40. percben be is talált, és szép passzokkal is segítette társait. Sajnos Zácsik megint kiesett a játékból a válla miatt. Egy kis vigaszt jelenthetett azonban, hogy a hosszú idő után a félidő közepén megint magához vette a Fradi a vezetést (24-23). A svédek továbbra is lerázhatatlannak bizonyultak, és ez a végéhez közeledve nem jelentett sok jót. Az 52. percben, 25-26-nál kettős emberelőnybe került a magyar együttes, Elek Gábor időkérése után pedig Tomori gyorsan gólra tört, a következő helyzetet pedig Kovacsicz értékesítette (27-26). Roberts már a kilencedik találatát szerezte, de közben Szucsánszki is szorosan a nyomában volt a maga nyolcával (26. perc: 29-27). Az utolsó három percből szinte mindet emberhátrányban kellett a Fradinak lejátszani, ám először Szucsánszki szerzett gólt, majd Abramovics fogott ziccert, és a következő Sävehof-helyzet is kimaradt. Szamoránsky beküzdött még egy labdát a svéd kapuba, s ezzel már eldőlt a két pont sorsa. Végeredmény: 31-28.