DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYd6TVDV' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Sima meccs után ötödikek a magyarok | handball.hu - kézilabda

Sima meccs után ötödikek a magyarok

2012. augusztus 26. 13:39 © handball.hu

A IV. ifjúsági vb utolsó napján a magyar válogatott az ötödik helyért játszott a svédek ellen. Ahogyan a csoportmeccseken, most is simán verték az ellenfelet az ifik. A franciák a hetedikek, a bronzot a norvégok, az aranyat pedig a dánok szerezték.

Bar, Topolica Sportcsarnok, 100 néző
Játékvezetők: Jonas Allade, Armand Dagba (beniniek)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 2 perc

Az eredményt tekintve hasonlóan kezdődött ez a találkozó, mint az utolsó, svédek elleni csoportmérkőzés. Most viszont nem kellett 24 percet várni a nyolcgólos vezetésre. A 10. percben már 9-1 volt az állás, s alig két perccel később már tíz volt közte (11-1). A következő percekben maradt a 8-10 gólos előny, ám a svédek védekezése némileg feljavult, így a 23. percben már 15-9 volt az állás. Danyi Gábor időkérése annyiban segített, hogy ez a különbség eggyel nőtt a félidő végére: 18-11.

A folytatásban ismét nőtt a svédek hátránya, és bár nem lett újra tízgólos, a magyarok tíz perc elteltével jól láthatóan lelassították a játékot, hogy az ellenfélnek kevesebb ideje legyen feljönni (47. perc: 25-17). A mérkőzés végén mindkét oldalon potyogtak a gólok, és végül hat góllal nyerte a magyar csapat a találkozót: 31-25.

IV. ifjúsági nőikézilabda-vb, döntő

Dánia U18 – Oroszország U18 27-26 (15-12)
Bar, Topolica Sportcsarnok
Játékvezetők: Duarte Santos, Ricardo Fonseca (portugálok)

Bronzmérkőzés

Románia U18 – Norvégia U18 30-36 (13-17)
Játékvezetők: Helena Crnojević, Emina Kostecki Radić (horvátok)

Mérkőzés a 7. helyért

Japán U18 – Franciaország U18 26-28 (16-13)
Játékvezetők: Natasha Engberg, Alexandra Siewert Delle (svédek)

A IV. ifjúsági vb helyezései:
1. Dánia
2. Oroszország
3. Norvégia
4. Románia
5. Magyarország (Ferenczi Annamária, Palotás Fanni, Sirián Alexa Szederke, Virág Noémi, Tóth Melinda, Kurucz Ivett, Szekerczés Luca, Bárány Krisztina, Korsós Dorina, Szemerey Zsófi, Mészáros Rea Réka, Ertl Rebeka, Bíró Blanka, Buzsáki Nikolett, Lukács Viktória, Ács Anna, szövetségi kapitány: Danyi Gábor, edző: Basky Péter)