Az esélyesebbek jutottak az elődöntőkbe

2012. április 26. 10:49 © handball.hu

Április 25-én lejátszották a német női bajnokság (Handball Bundesliga Frauen) negyeddöntőinek visszavágóját.

Két találkozón is közel jártunk a meglepetéshez, de végül csak egy olyan párosítás volt, ahol az alapszakaszban hátrébb végzett együttes jutott tovább - a 4. és 5. csatájában viszont inkább kiegyenlített esélyekről beszélhettünk a meccsek előtt.

A legsimábban a Buxtehude jutott tovább. Az alapszakaszban második helyet elérő észak-német csapat már az első találkozón, Göppingenben is nyerni tudott négy góllal, a visszavágón pedig a sváb együttesnek már a tisztes helytállásra sem maradt esélye. Az első játékrész még kiegyensúlyozottabb volt, azonban fordulás után a hazaiak nagyon hamar tízgólos előnybe kerültek, amit a végére még tovább is tudtak növelni.
Buxtehuder SV (alapszakasz 2.) - Frisch Auf Göppingen (7.) 35-20, összesítésben 63-44.

Nagyon hasonlóan alakult a mérkőzés Lipcsében és Bad Langensalzában. Az esélyesebb, az alapszakaszban előrébb végzett csapatok egyaránt nyerni tudtak már az első találkozón, idegenben is (a HC Leipzig öt, a Thüringer HC három góllal), azonban mindkét visszavágón az eleve esélytelenebb vendégcsapat került előnybe az első félidőben. Lipcsében az FHC Frankfurt három, a Salza-Hallében az SHG Blomberg-Lippe két góllal vezetett a második játékrész elején, azaz mindkét vendégcsapat közel járt ahhoz, hogy idegenben egyenlítse ki az otthon összeszedett hátrányt.

Ezután azonban mindkét hazai csapat jobban felpörgött. A HCL főleg Katja Schülke bravúrjainak, valamint a beállós Luisa Schulze hatékony játékának köszönhette a kiegyenlítést, Franziska Mietzner átlövésein kívül ekkor más módon gólt az Odera-menti csapat nem tudott szerezni. A Thüringen pedig elsősorban azzal egyenlített ki, hogy a második félidőben mintegy negyedórán keresztül kapura lőni is alig tudott az eddigre erejével elkészülő Blomberg-Lippe.

Ráadásul mindkét vendégcsapat szinte teljesen azonos módon kapta meg a kegyelemdöfést: az 51. percben a lipcsei cserekapus, Julia Plöger védte Mietzner hetesét, és szintén ugyanebben a percben Sabrina Richter büntetőjét fogta a thüringiai Maike März. A találkozók utolsó 8-9 percére tehát már eldőlt a továbbjutás, mindkét meccsen döntetlen volt az állás, és egyik vendégcsapatban sem látszott erő, hogy öt illetve három góllal megnyerje a végjátékot.

A Frankfurt végül nyert idegenben (a HCL nem erőltette már a végjátékot), a Blombergnek ez sem sikerült, és ők nehezebben is viselték a kettős vereséget, edzőjük fél perccel a vége előtt piros lapot is kapott a játékvezetőktől.
HC Leipzig (3.) - FHC Frankfurt (6.) 24-25, összesítésben 50-46
Thüringer HC (1.) - HSG Blomberg-Lippe (8.) 27-25, összesítésben 56-51

A Bayer volt az egyetlen csapat, amelyik otthonában nyerni tudott az első mérkőzésen. Az ötgólos hátrány ugyanakkor nem tűnt ledolgozhatatlannak, így az oldenburgi visszavágó nyitottnak ígérkezett, főleg, hogy az alapszakaszban az alsó-szászországi csapat szerepelt jobban, héttel több pontot szereztek, mint az iparvárosiak.

A hazaiak viszont ezt az esélyt nem tudták érvényesíteni, még két-három góllal sem sikerült elhúzniuk sosem, sőt, inkább a Leverkusen volt előnyben. A Vfl Oldenburg csapatából Angie Geschke mellé senki nem tudott felzárkózni, a balátlövő 14 gólt szerzett a mérkőzésen, azonban a többiek összesen is csak pont ugyanennyit. A második játékrészt itt is nagyban befolyásolta, hogy az oda-visszavágós találkozón a vendégek nem akartak mindenáron nyerni, hanem megelégedtek a továbbjutással, így a vége döntetlen lett, amivel az egykori nagyszerű játékos, 16 esztendeje a Bayert irányító Renate Wolf csapata jutott az elődöntőbe.
Vfl Oldenburg (4.) - Bayer Leverkusen (5.) 28-28, összesítésben 49-54

Az elődöntők párosítása:
Bayer Leverkusen - Thüringer HC
HC Leipzig - Buxtehuder SV

A párharcok két mérkőzésen dőlnek el, az előbbre írt csapat játssza az első mérkőzést otthon. Az időpontok május 2. és május 5.