Az ETO két arca

2012. április 1. 16:55 © handball.hu

Vasárnap délután a Győr is megkezdte idei első BL-elődöntő mérkőzését a Vâlcea otthonában. Az első félidei álomjáték után a második játékrész rémálomra sikeredett, de összekapta magát az ETO, és végül csak négygólos hátrányból indul a jövő heti veszprémi visszavágón.

Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzés
CS Oltchim Rm. Vâlcea
35 (13)
31 (17)
Râmnicu Vâlcea, Traian Sportcsarnok
Játékvezetők: Zigmārs Stoļarovs, Renārs Līcis (lettek)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 4 perc

Nagy rohanással kezdődött az első félidő, adok-kapok típusú gólok, hetesek váltották egymást mindkét oldalon. A vezetést ugyan a románok szerezték meg, de rövid időn belül 1-2, majd 3-3 lett. Ezután a Vâlceavezetett egy-két góllal, de a 12. percben az ETO kiegyenlített, és 6-6 után átvette az irányítást és a vezetést is. Haraldsen védéseket kezdett el bemutatni, és a győriek elléptek 6-9-re, így Voina mester a 18. percben időt kért. Sok újat nem tudott mondani csapatának, hiszen Amorim lerohanásból újból betalált (6-10). A magyar csapat góljait Löke, Amorim, Görbicz és Radicevic szerezték, Heidi Löke több hetest is kiharcolt, de Dinunak többször is sikerült túljárni a norvég eszén. A románok elkezdtek felzárkózni, ez 9-11-ig sikerült, de a győriek nem hagyták magukat, és a Vérten helyett a szélre beálló Kovacsics egy szép befutással vetette észre magát, amiből gólt is szerzett. Az utolsó percekben a román csapat több szép gólt is szerzett szélső befutásokból a beálló helyéről, ekkor Curea és Manaharova voltak eredményesek. A félidő slusszpoénját azonban a győri csapat szolgáltatta, pár másodperccel a vége előtt időkérés után rohant az ETO, és Andrea Lekic a dudaszó előtt, háttal a kapunak, a saját lábai között talált be az elképedt Dinu kapujába. Félidei eredmény: 13-17.

A második félidő győri kínaival indult, de ezután megindult a román gyorsvonat, és szó szerint átgázolt a győrieken, akik picit az öltözőbe maradtak. A román csapat a győriek eladott labdáiból és rossz befejezéseiből sokszorosan lerohanta ellenfelét, és az első tíz percben hét lerohanásgólt szerzett, Nechita, Vetkova, Curea és Özel révén. 21-19-re fordított az Oltchim a 36. percben, majd a 42. percben már 26-21-re vezetett a házigazda. A legnagyobb különbségű vezetést 29-22-es állásnál regisztrálhattuk, ekkor a győrieknek semmi nem sikerült. Radicevic rengeteg ziccert hibázott, Lökét nagyon szorosan őrizték, de még így is harcolt ki heteseket, és szerzett gólokat. Kiemelendő Eduarda Amorim teljesítménye, akivel nem bírtak a románok sem az első, sem a második félidőben, összesen tíz góllal terhelte meg az ellenfél hálóját. Hornyák a második félidő közepén érkezett a kispadról, és új színt vitt az ETO játékába, gól, gólpasszok, és hetes kiharcolása is fűződik a nevéhez, miközben a védelemben is sokat dolgozott. Lunde Haraldsent Pálinger váltotta a kapuban a negyvenedik perc tájékán, aki szép számmal fogott meg labdákat. A magyar bajnok a heteseit mind értékesítette Görbicz révén, és a végeredmény így 35-31 lett.