ETO: Szép kezdés!

2012. február 4. 18:22 © handball.hu

Győzelemmel kezdte a küzdelmet a Bajnokok Ligája középdöntőjében a Győri Audi ETO KC Estellában, az Itxako Navarra ellen. A magyar együttes a mérkőzés második félidejében végig vezetett spanyol riválisa ellen, és izgalmas végjáték után végül kétgólos diadalt aratott.

Bajnokok Ligája, középdöntő, 1. csoport, 1. mérkőzés
Grupo Asfi Itxako Navarra
26 (13)
Győri Audi ETO KC
28 (14)
Estella, Tierra Estella Lizarrería Sportcsarnok
Játékvezetők: Bogdan Nicolae Stark, Romeo Mihai Ştefan (románok)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 8 perc
A mérkőzés kezdetéig olvasóink a cikk alatti hozzászólásoknál megtippelhették, hogy a találkozón mely játékos lesz a legeredményesebb a győri együttesből. A két leggyorsabban helyesen tippelő olvasónk egy-egy belépőjegyet nyer a február 12–i, 15.15-kor kezdődő Győri Audi ETO KC - FC Midtjylland Bajnokok Ligája középdöntő-meccsre!

Kihagyott Görbicz-hetessel indult a találkozó, ám ezután szépen kihasználták az ETO játékosai az ellenfél idegességét (5. perc: 0-2). Két perc sem kellett azonban ahhoz, hogy a spanyolok gyors találatokkal átvegyék a vezetést, sőt, még növelni is tudták azt. Az elkövetkező időszak kaotikusságából szerencsére a magyar együttes jött ki jobban, amely Görbicz hétméteresével egyenlíteni tudott (13. perc: 6-6). Ismét az Itxako percei és indításai következtek, főleg Barbosa, Alonso és Pena volt elemében. Félidőre ismét sikerült átvenni a vezetést, köszönhetően a spanyol falon talált rések kihasználásának (13-14).

Az ETO kezdte jobban a második félidőt, akit még az ellenfél védekezés-váltása sem zavart meg (15-16). Remekül működött együtt a védelem Lunde kapussal, akinek a második játékrészre is bizalmat szavazott Karl Erik Bøhn. Bár Barbosa vezérletével nagyon küzdött az Itxako, képtelen volt két-három találatnál közelebb férkőzni a magyar bajnokhoz. Ki kell emelni Hornyák Ágit, aki nem csak a védekezésben volt alappillér, hanem remek betörésgólokat is bemutatott (16. perc: 19-22). Katrine Lunde Haraldsenen kívül Görbicz Anita is csaknem hibátlan teljesítményt nyújtott, az 52. percben már a nyolcadik találatánál járt. Kapusunkat szerencsétlenségére kétszer is fejbe lőtték a végjátékban. Nem csak ez borzolta azonban a győriek kedélyét, hanem a spanyolok két gyors találata is, amivel egyre csökkentették a különbségüket (29. perc: 26-27). Hornyák Ágnes azonban hétméterest harcolt ki a vége előtt fél perccel, amelyet a mezőny legeredményesebbje, Görbicz sikerrel értékesített. Így végül kétgólos diadalt aratott a Győri Audi ETO KC az Itxako otthonában (26-28).

Tippjátékunkban az egy-egy belépőt "tarkandi" és "+abi" felhasználóink nyerték, akiket e-mailben értesítünk a részletekről.