Kárpát-kupa: szerb siker után magyar jött!

2011. november 18. 15:30 © handball.hu

Pénteken elkezdődött a 44. Kárpát-kupa, ahol a magyar válogatott is érdekelt. Az első napon szerb - macedón, majd román - magyar találkozókat rendeztek. Utóbbi igazi éles fordulattal hozott nekünk sikert.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 4 perc

Pályára lépő csapatunkba ezúttal Cifra Anitát és Kovács Annát nem nevezte a szakvezetés.

Alaposan megszórta egymást a két együttes: hat percnyi játék után már 5-4 volt az állás,ebből a házigazdák oldalán Manea írt egymaga négyet. A román beálló kétperces kiállítása sem zavarta össze az ellenfelet, így a 9. percben, 8-5-nél Karl Erik Bøhn időkéréshez folyamodott, hogy kicsit összerántsa csapata védekezését. Való igaz, Fiera átlövéseivel szemben ideje lett volna hathatósabban fellépni, ám ugyanez volt igaz a túloldalon Tomori lövéseire is. 9-8-nál az egyenlítésért támadhattunk, ám a helyzet kimaradt. Nemhogy kimaradt, hanem Brădeanu találata után Farcău villámban lőtt kettőt(15. perc: 12-8).

Válogatottunkban kapuscsere történt, Kiss váltotta Herr Orsolyát, aki ziccerek mellett hétméterest is hárított. Egymaga viszont nem tehetett csodát, miközben a társai rendre lemaradtak arról, hogy visszaérjenek a románok kontráihoz. Amint kezdett összeállni a magyar fal, kicsit csökkent a hátrány, ám elég volt egy kis kihagyás, és megint három-négy volt közte. Tomori játékával kapcsolatban senkinek nem lehetett oka zsörtölődésre, hiszen csapata első tizenhat góljából hat az ő érdeme volt. A játékrész végére megint sűrűsödtek a kimaradt helyzetek, ráadásul az utolsó két percet Görbicz nélkül kellett végigküzdenie Magyarországnak. Félidőben: 20-17.

Tomorit a szünetről visszatérve sem tudta az ellenfél tartani, ám ugyanígy alakult a magyarok és Fiera kapcsolata is. A háromgólos különbség igen gyorsan egyre csökkent, és ezt ekkor tartani is tudták lányaink (39. perc: 23-21). Az egyre keményebb védekezésünkből már lerohanást is tudtunk indítani, ezzel növelve a repertoárt, és az első elhibázott büntetőt is sokszorosan szépítette már Görbicz (44. perc: 26-25).

A 46. percben, Hornyák harmadik találatával végre egyenlített csapatunk (27-27), és egy igazán szerencsés gól után a mérkőzés során először vezettünk (50. perc: 27-28). Románia láthatóan meglepődött ezen a fordulaton, ám kétgólos vendég-vezetésnél emberelőnybe került. Minket nemcsak a létszámhiány, hanem Görbicz hosszas ápolása is aggaszthatott, ráadásul a játékos csak ölben tudta elhagyni a játékteret.

Curea duplájával egyenlített a házigazda (56. perc: 31-31), ezután Tomori már a 13. találatát írta. 32-32-nél Hornyák büntetőt harcolt ki, ezt Tomori belőtte, majd Szabó lerohanás-góljának örülhettünk. Kiss folyamatos remeklése a legvégéig megmaradt, így az utolsó percre is kétgólos fórral fordult válogatottunk. Brădeanu még betalált, de ez csak a szépítéshez lett volna már elég, ha Tomori nem teszi még fel enapi teljesítményére az utolsó másodpercben a koronát. Végeredmény: 33-35.