Döntőben a Békéscsaba

2011. augusztus 12. 20:15

Az elődöntőkkel megkezdődött a békéscsabai nemzetközi torna, melyen a hazaiakon kívül pályára lépett a Kolozsvár, a Nagymihály és a Zilah. A mai eredmények alapján az utóbbi két gárda játszik a harmadik helyért, a Csaba pedig a Kolozsvárral vívja a finálét.

Nemzetközi torna, Békéscsaba, elődöntők

Budapest Bank-Békéscsabai ENKSE – HC Zilah 25-20 (12-8)
Békéscsaba, Városi Sportcsarnok, 400 néző
Játékezetők: Szegedi, Szabó
Békéscsaba: Sipeki - Kelemen 1, Ljubas, Kamper, Tóth K. 3, Toskovic 4, Hajduch 4 Cs.: Veress (kapus), Tóth S. 5, Szögi 3, Vlcskó 2, Glusica 2, Tarjányi 1, Zsilák, Nagy E., Gerzsényi

A Békéscsaba álmosan kezdte a mérkőzést, a vendégek a 8. percben 4:1-re vezettek. Ezt követően Bohus Bea időt kért, a hazaiak pedig rendezték a sorokat, és egy 8:2-es szériával megfordították a mérkőzést. Sipeki Flóra remekelt a lilák kapujában, egymás után két büntetőt is hárított a félidő közepén. A soraikat rendező békéscsabaiak teljesen megérdemelten 12:8-ra vezettek a szünetben. A második játékrész elején harcosabbá vált a Zilah védekezése, ennek ellenszerét az elején nem találta a lila-fehér csapat, a vendégek 13:13-ra egyenlíteni tudtak. Ezt követően három gólt tudott szerezni az Előre NKSE, és innentől kezdve végig a liláknál volt az előny. A hajrára megnyugtató előnnyel fordultak a csabaiak, akik végül öt gólos győzelmet arattak a román bajnokság legutóbbi 4. helyezettje ellen.