Visszavágott az Előre NKSE

2011. július 29. 12:23 © handball.hu

A tegnapi egygólos vereség után péntek délelőtt ismét találkozott egymással a nagymihályi Iuventa és a Békéscsabai Előre NKSE. Ezúttal fordult a kocka, a mieink ugyanis magabiztos győzelmet arattak.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 12 perc
A pénteki mérkőzés sokkal jobban kezdődött a magyarok számára. Tóth Kata és Kelemen találataival vezettünk, és csak az 5. percben talált be először Geričová az ellenféltől. Nemsokára kiegyenlített, majd 5-3-ra elhúzott a nagymihályi csapat, ám a mieink két gyors találattal egyenítettek, amire Vura József kikérte az idejét a 17. percben. Ez azonban nem segített, mert Szögi segítségével már 10-7-re vezettek a békéscsabaiak. Rebičová és Szöllösiová felzárkóztatta csapatát, ám Tóth Sára az első félidő utolsó másodpercében lőtt góljával kétgólos előnnyel mentek pihenni a csapatok (9-11).

A szünet után ismét kiegyenlítettek a hazaiak, ám Kamper és Tóth Sára góljai után már néggyel vezetett az Előre NKSE (11-15), s a négy-öt gólos előnyt tartotta is. Wollingerová ismét háromra hozta fel a Iuventát (17-20), de a Csaba ekkor megtörte az ellenfelet, s négy gólt szórt a hazai kapuba. A Michalovce ismét felzárkózott négy gólra, ám a mérkőzés utolsó percei megint csak a békéscsabai hölgyeké lett, s így alakult ki a végeredmény (21-28).