Elég volt két meccs a bajnoki címhez

2011. május 14. 12:38 © handball.hu

A Győri ETO csapata, csakúgy, mint az előző szezonban, ezúttal is már a bajnoki döntő második találkozója után megszerezte a bajnoki címet, hiszen ha az előzőnél ugyan szorosabb meccsen is, de sikerült nyernie Debrecenben is.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 10 perc
Görbicz Anita Bogdanovics szerencsétlen becsúszását követően már az első percben elhagyta a játékteret, ám csapata nélküle is azonnal a kezébe vette a találkozó irányítását (5. perc: 1-3). A Loki első akció-találatára a nyolcadik percig kellett várni; Csáki gólja emberelőnyös szituációban született. A jobbszélsőkre egyik csapatnál sem lehetett panasz, Mravíkovára és Csákira egyaránt számíthattak társai.

A játékrész derekán 7-10-nél megtorpanni látszott az eredmény, a változást Bulath hozta, majd Bognártól láthattunk rögtön két szép helyzetkihasználást. Triffa betegség miatti távollétében Kiss Éva egyedül volt kénytelen megoldani feladatát, míg az ezúttal nem jeleskedő Pálingert már huszonhárom perc után lecserélte Konkoly Csaba (10-12). A hajrában a hazaiakat létszámhátrány is hátráltatta, így nem is csoda, hogy négyre duzzadt a két csapat közti különbség. A hátralévő időben Bogdanovics maradt a földön, és szorult a térde hosszas ápolásra, aztán került a kispadra. Félidőben: 13-18.

A szünet után belemelegedve a Loki egy nagy menetelést indított, melynek eredményeként a 41. percben már csak egyetlen találatnyi volt a különbség (20-21). Konkoly Csaba időt is kért, ami után csapata technikai hibáinak száma továbbra is csak nőtt, ám ekkor az ellenfélnél is volt miért főnie a vezetőedző fejének (47. perc: 21-22).

Az eddig a hétmétereseket biztos kézzel érvényesítő Bradeanu is hibázott, Bulath pedig egyenlített (50. perc: 23-23). Kiss Éva ezután Kovacsics büntetőjének is megálljt parancsolta, Hornyák kiállítása után pedig emberelőnybe is került a DVSC. Lunde Haraldsen helyett visszatért az első játékrészben lecserélt Pálinger, és a ziccerek kifogása mellett Mörtel heteslövő-százalékán is rontani tudott.

Az 55. percben emberhátrányba kerültek a debreceniek, ennek is köszönhetően a vendégek már kettővel meg is léptek tőlük, majd Vérten ezt is megtoldotta (57. perc: 23-26). A Loki nem engedhette volna meg, hogy ebben a kiélezett helyzetben is hosszú percekre ne rezegtessék meg a győriek hálóját, így viszont nem maradt esélyük sem a fordításra. A finálé első mérkőzésén is kiválóan játszó Bradeanu szép játékkal, és bajnoki címmel búcsúzott el az ETO-szurkolóktól. Végeredmény: 25-28.

A 2004 óta megszakítás nélkül bajnoki döntőt játszó Győri Audi ETO KC így 1957, 1959, 2005, 2006, 2008, 2009 és 2010 után újra bajnoki aranyéremmel zárta a 2010/2011-es szezont.