DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYybcV6F' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST A szerencse tényleg forgandó | handball.hu - kézilabda

A szerencse tényleg forgandó

2011. május 1. 14:45 © handball.hu

Változatosra sikeredett idáig a Ferencváros és a Debrecen bajnoki döntőért zajló párharca, vasárnap délután a Népligetben viszont végre pont kerülhetett a történet végére. Egy, a végletekig kiélezett játékban hetes-párbajban nyert a Loki.

Piros lap: Bulath (3x2 perc)

Juhász duplájával a vendégek adták meg a találkozó alaphangulatát, ahol a kezdetekben sokkal inkább a támadásokra, mint a védekezésre hegyeződött ki a hangsúly, és a szélső csapata további villongásaiban is aktívan közrejátszott (7. perc: 4-7). A hazaiak oldalán szintén egy szélső, Kovacsicz tartotta a frontot, a csapat pedig vele együtt mindent elkövetett a felzárkózás érdekében (12. perc: 8-8). A jó ideje Bulath nélküli küzdelmekre kényszerülő Debrecennek ezúttal végre nem kellett nélkülözni klasszisát, és most vele is kiegészülve tartotta a lépéselőnyt a Népligetben (18. perc: 11-12).

Szucsánszki stabilan váltotta gólra a büntető-lehetőségeket, Szádvári első találatával pedig a játékrész harmadik harmadára már FTC-előnnyel érkezett a két csapat (13-12). A DVSC-nél mintha ekkor valami megszakadt volna, így a 22. percben, 15-12-nél Köstner Vilmos gyorsan időt is kért. Csapata felrázása azonban nem járt sikerrel: a sok, gól nélküli perc egyre csak tovább szaporodott, míg a házigazda biztos kézzel folytatta a munkát (26. perc: 18-12). A nagyon hosszú ideje húzódó csendet Mörtel hétméteres-értékesítése törte meg, de a szünetig hátralévő időbe már nem sok minden fért bele. Félidőben: 19-15.

A hajdúságiak a folytatásban nekiláttak hátrányuk ledolgozásának, és ezt a feladatot annyira nem vették félvállról, hogy a 35. percben már 19-18-ra zárkóztak. Szucsánszki ekkor meglőtte a meccsen az első akció-találatát is, ám az ekkorra vérszagot kapott vendégek ellen még nehezebb lett a dolguk, mint az előző teljes szakaszban bármikor (43. perc: 22-22).

A DVSC a 49. percben már ismét magánál tudhatta a vezetést (24-25), és fáradni egyáltalán nem látszott. Mindkét alakulat látványosan megdolgozott minden egyes találatért, és annyira koncentrált egymás játékára, hogy emiatt áttörés sem következhetett be (55. perc: 25-26). Az 56. percben Bulath megkapta a harmadik kétperces kiállítását is, így a már plusz kettőre is álló Debrecen esélyei csökkenni tűntek. Két és fél perccel a vége előtt egálra állt a harc, és ha azzal záródott volna, akkor hetesekkel dőlt volna el a fináléba jutás.

Abramovics kifogta a Mörtel büntetőjét, de a kipattanóból a debreceni játékos korrigált. 28-29-nél Tomori hetest harcolt ki, amit Szucsánszki varrt be az ellenfél hálójába (29-29). A hátralévő időben gól már nem született, így valóban jöhettek a büntetők. A rendes játékrész végén: 29-29.

Sopronyi belőtte (29-30)
Tomori kihagyta (29-30)
Hornyák Dóra kihagyta (29-30)
Zácsik kihagyta (29-30)
Bognár belőtte (29-31)
Szamoránsky Piroska belőtte (30-31)
Bogdanovics belőtte (30-32)
Szarka belőtte (31-32)