Nem volt ellenfele a Larviknak a Tertnes

2011. május 1. 11:30 © handball.hu

A hétvégén a norvég bajnokságban is sor került a végső összecsapásokra: a pénteki elődöntőket a Tertnes és a Larvik nyerte, ám a szombati fináléban esélye sem maradt az előbbi együttesnek a BL-döntős ellenfelével szemben. A larviki alakulat így megőrizte bajnoki címét.

Fotó: Svein André Svendsen - handball.no
Pénteken játszották a norvég bajnokság rájátszásának elődöntőit, amelyek Tertnes - Stabæk és Larvik - Byåsen összecsapásokat hoztak. A Tertnes Håndball 27-24 (11-10)-re legyőzte a Stabæket, míg a Larvik HK 35-16 (15-6)-ra diadalmaskodott ellenfele felett. Heidi Løke tíz góljával csapata legeredményesebbje volt újra.

A bajnoki cím sorsáról egyetlen mérkőzés döntött, s ezt szombat délután játszotta le a Tertnes és a Larvik Drammen sportcsarnokában.

Norvég bajnokság, döntő
Tertnes Håndball
23 (11)
Larvik HK
34 (13)
Drammen, Drammenshallen
Játékvezetők: Andre Hansen, Øistein Pettersen (norvégok)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 8 perc
Az első félidő elején a Larvik elhúzott 3-8-ra, úgy, hogy Tonje Larsen, Gro Hammerseng és Linn J. Sulland a tribünről szemlélte az eseményeket, őket pihentette Moen edző, mint ahogy Kari Mette Johansent is, akinek gondjai vannak a térdével. Ám a 21.perceben, 9-9-nél a Tertnes kiegyenlített, és a félidő végeredménye nagy meglepetésre csak 11-13 volt a larvikiak javára. A Tertnes kapusa, Sakura Hauge álomfélidőt produkált. Katja Nyberg is pályára lépett a Larviknál, de leginkább eladott labdák jellemezték a játékát.

A második félidőre a larviki edzőpáros lehívta Gro Hammersenget a lelátóról, és pályára küldte, ami meghozta eredményét, és a BL-döntős gyakorlatilag állva hagyta az ellenfelét. Hammerseng védekező munkája és labdalopásai sokat jelentettek most is, és a csapata kezdett hasonlítani önmagára, azaz többnyire indításgólokat szerzett. Végeredmény: 23-34. Heidi Løke ezúttal is tíz gólt dobott, ezzel együttese legjobbja lett, és a bajnokság gólkirálynője is. 450 találatával, amit ebben a szezonban szerzett a Larvik bajnoki és kupameccsein, valamint a BL-ben és a válogatott mérkőzéseken- abszolút rekordernek számít.

"Szükségünk volt Gro gyorsaságára, és pályára lépése rögtön meg is látszott az eredményen. A második félidő megmutatta, hogy mit is tudunk pontosan. Most már egy hosszabb ideje kiemelkedő a formánk, és ezt magunkkal szeretnénk vinni az elkövetkező hétvégékre is" - mondta a találkozót követően Tor Odvar Moen, utalva az előttük álló legnagyobb megmérettetésre, a Bajnokok Ligája-döntőre.

A Larvik HK tizennegyedik alkalommal nyerte meg ezzel a győzelmével a norvég bajnokságot, sorozatban hetedszer. A legtöbb gólt mind az alapszakaszban (221), mind pedig a rájátszásban (32) Heidi Løke lőtte.