Felfrissülten, szép játékkal nyert csapatunk

2011. április 23. 12:44 © handball.hu

Bár a két vendégcsapat a pénteki napon már megmérkőzött egymással, a magyar válogatott debütálására szombatig kellett várnia a Batta Kupa közönségének. A Dabason, Hollandia ellen vívott találkozón tökéletesen helytálltak lányaink.

Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 8 perc

A hatodik percben szerezte első találatát a vendég együttes, miközben a mieink Kovacsicz és Görbicz góljaival stabilan kezükben tartották a meccs irányítását. A támadójátékunk a korábbiakhoz képest sokkal fantáziadúsabb volt, és Pálingerre is lehetett számítani (10. perc: 7-3). Már a 13. percben pályára küldte szövetségi kapitányunk a nemzeti színekben debütáló Rédei Soóst, akinek szerencsére egy jól működő gépezetbe kellett beilleszkednie (15. perc: 10-4).

Mátéfi Eszter folyamatosan váltogatta az embereit, sorra bevetette a visszatérőket is, ám eközben a hollandok sem tétlenkedtek, hanem lassacskán nekiláttak a hátrányuk ledolgozásának (21. perc: 11-9). Pálinger nagyszerű hosszú indításokkal segítette társait, miközben ellene főként a narancssárgák szélsői tudtak eredményesek lenni (28. perc: 16-13). Az első félidőt négygólos előnnyel zárta Magyarország (17-13).

Dupla holland találattal indult a második harminc perc, de gyorsan kapcsoltak lányaink, így ekkor sem volt sok izgulnivaló (38. perc: 20-16). Az utolsó szűk húsz percre Herr Orsolya kapott lehetőséget, aki rögtön egy ziccerrel mutatkozott be. Visserék sokkal pörgősebb játékkal rukkoltak elő, mint az első félidőben, ennek köszönhetően sokkal nagyobb összpontosításra kényszerítették csapatunkat (45. perc: 23-20).

Debbie Bont amint beszállt a csatába, azonnal szórta is a gólokat, de szerencsére ettől még nem romlottak a mieink esélyei (51. perc: 26-22). Ezen kívül semmi extra megújulást nem láthattunk az ellenfélen, aki némileg belefásult a mérkőzésbe, ám ez a tény egyáltalán nem kisebbíti a magyarok teljesítményét. A válogatottunk higgadtan, a találkozót végig uralva szerezte meg első győzelmét a Batta Kupán. Végeredmény: 28-24.