KEK-döntős a Ferencváros

2011. április 17. 14:15 © handball.hu

A másik ágon már szombat este eldőlt, hogy a Mar Alicante csapata jutott a KEK döntőjébe. A Ferencváros végig koncentrálva játszott a Metz ellen, s bár két góllal kikapott, összesítésben így is a fináléba jutott.

KEK, elődöntő, 2. mérkőzés
FTC-Rail Cargo Hungaria
27 (14)
Metz Handball
29 (13)
Budapest, FŐTÁV-FTC Kézilabda Aréna, 1250 néző
Játékvezetők: Játékvezetők: Jens Nybo, Leif Poulsen (dánok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 6 perc

Ahogy múlt héten Franciaországban, úgy most idehaza sem akarta a véletlenre bízni a továbbjutást a Fradi. Mendy lőtte a gallok első találatait, de ezekkel is csak futottak az eredmény után (8. perc: 5-2). A Ferencváros bátor lövésekkel operált, Tomori igazán jó napot fogott ki, a félidő közepén túl pedig már öttel ment a házigazda (10-5). Pastrovics hozta a jó formáját, de a Pineau elleni párharcot rendre elbukta. A Fradi védelme kezdett felpuhulni, amire ráérzett a Metz, és a 25. percre egy gólra zárkózott (12-11). Pineau ötödik találatával egyenlítettek a franciák, majd ebből a lendületből a vezetést is átvették. A félidőben eggyel megy az FTC (14-13).

A pihenőről visszatérve hamar fordított a Metz, de nem ijedtek meg Zácsikék, felvették a kesztyűt az egyre keményebben védekező ellenféllel szemben. Az igazán kiélezett küzdelem ekkor kezdődött, mikor már minden egyes gólért szinte vért kellett izzadni (45. perc: 21-21). Az utolsó hét perc kezdetére is egyenlő állással érkeztek az együttesek. Szucsánszki már a második, csapata harmadik hétméteresét hagyta ki, de Pastrovics a túlsó kapuban állta a sarat. 24-25-nél Elek Gábor időt kért, ami után Tomori betörésével szerzett találatot a Fradi, majd Zácsik is betalált. Kovacsicz góljával már a népligetiek vezettek. Az ezúttal a végjátékra is megfelelő energiát tartalékoló Ferencváros ugyan kétgólos vereséget szenvedett, de összesítésben így is a KEK döntőjébe jutott. Végeredmény: 27-29.