DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MY8m4WjN' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Bemutatkozik a Dinamo | handball.hu - kézilabda

Bemutatkozik a Dinamo

2011. február 4. 22:00 © handball.hu

Magyar idő szerint szombaton délben Volgográdban találkozik a Győri ETO az orosz bajnok Dinamóval a Bajnokok Ligája középdöntőjének első mérkőzésén. A mérkőzést a Viasat3 élőben közvetíti.

Idegenben kiharcolt bajnoki győzelem után fogadja a Dinamo a Győri ETO csapatát a Bajnokok Ligája középdöntőjének szombati, első mérkőzésén. Az oroszok kedden egy góllal múlták felül Trefilov csapatát Zvenyigorodban a bajnokság rájátszásának második fordulójában. A volgográdiaknak szükségük volt erre a két pontra, hiszen az első fordulóban meglepetést okozott a Lada a Dinamo Sportcsarnokban, mikor döntetlen eredményt ért el.

A hétközi találkozón ismét kimagasló teljesítményt nyújtott Anna Kocsetova, aki tizenegyszer volt eredményes hatvan perc alatt, s ő lőtte a Dinamo győztes büntetőgólját is a meccs utolsó percében.

Az orosz bajnokságban a Dinamo jelenleg három pont előnnyel áll az élen.

A rájátszásában az alapszakasz első hat helyezettje és a 7-10. helyezett külön csoportban versenyez oda-visszavágós rendszerben, majd a pontvadászat végén negyeddöntő következik (1-8., 2-7., 3-6., 4-5. helyezett párosításában). A bajnokság elődöntővel és döntővel ér véget.

Néhány hete a volgográdi csapathoz szerződött az ukrán Viktorija Borscsenko is. A fiatal válogatott játékos a klub honlapján megjelent interjúban elmondta, hogy Rjabih edző korábban is látta már játszani, fantáziát látott a játékában, ezért az ő hívására érkezett Herszonból. Két honfitársa, a kapus Viktorija Tyimosenkova és a jobbszélső Olena Jacenko segítségére számít a gyors beilleszkedésben.

Az eredetileg balszélső Borscsenko univerzális játékos, hiszen mind ezen a poszton, mind pedig irányítóként, sőt, esetleg jobbszélsőként is bevethető. Előző klubjában, az ukrán Dnyiprjankában irányító volt, majd az Eb-n is szerepet kapott ezen a poszton.

A Dinamo a montenegrói Budućnost, a dán Viborg és a svéd Sävehof társaságában harcolta ki a legjobb nyolcba jutást úgy, hogy otthon nyolccal verte a Viborgot, majd az utolsó fordulóban csak héttel kapott ki Jurackéktól. A dánok a KEK-be jutottak, ahol szombaton az FTC ellen lépnek pályára hazai környezetben.

A Dinamo Volgográd és a Győri Audi ETO meccsét szombaton délben élőben közvetíti a Viasat3.

HK Dinamo Volgográd

Legjobb európai eredmények:
BL: elődöntő (2000), negyeddöntő (2001), legjobb 8 (2010)
Bajnokok Trófeája (Szuperkupa): második (2000), negyedik (2008)
EHF-kupa: győzelem (2008), elődöntő (2009), negyeddöntő (1999, 2003, 2004)
KEK: negyeddöntő (2005)
City-kupa: elődöntő (1998)

Magyarok ellen az európai kupasorozatokban:
BL, 2000/01, negyeddöntő: Dinamo – FTC 22-17, FTC – Dinamo 30-22
EHF-kupa, 2002/03, negyeddöntő: Dinamo – Dunaferr 25-22, Dunaferr – Dinamo 23-18
BL, 2005/06, legjobb 16 között: Győri ETO – Dinamo 25-23, Dinamo – Győri ETO 19-21
EHF-kupa, 2008/09, nyolcaddöntő: FTC – Dinamo 29-35 (egy mérkőzés döntött)