Horvát és norvég sikerek

2010. december 4. 16:10 © handball.hu

A pénteki svéd diadal után a horvátok visszavágtak ellenfelüknek. A hollandok már Norvégiában készülnek: pénteken kikaptak a bajnokságban szereplő Flint ellen, szombat este pedig a házigazda válogatott verte őket.

Felkészülési mérkőzések

SvédországHorvátország 27-30 (13-12)
Skövde, Skövde Arena, 693 néző

NorvégiaHollandia 29-22 (15-12)
Oslo, Ekeberghallen, 2456 néző

A mai mérkőzésen a náthával küzdő Tonje Larsen hiányzott. Kari Aalvik Grimsbø bekötött kézzel ugyan, de a padon ült, azonban játéka kérdéses. Emiatt Ingrid Ødegård-ot nevezte a kapitány.

A norvég kezdőcsapat a következő volt: Haraldsen, Hammerseng, Johansen, Riegelhuth, Nøstvold, Frafjord, Alstad.

A holland válogatott felpörgött erre a mérkőzésre, ahogy azt a szövetségi kapitányuk megjósolta és agresszív védekezéssel, tetszetős támadójátékkal kezdte a meccset. A norvégok csak büntetőből voltak eredményesek, igaz, abból háromszor is, Riegelhuth valamint Alstad által. A hollandoknál Visser, Hilster és van der Wissel jeleskedett.

A 10. percben 4-4 volt az állás, ekkor Thorir Hergeirsson időt kért. Ezután többnyire egyenlő volt az eredmény, sőt, a hollandoknak többször is sikerült egygólos vezetést szerezniük (7-8, 8-9, 10-11). Nøstvoldot védekezésben Breivang, támadásban Nora Mørk váltotta, és Frafjord helyett Heidi Løke jött beállóba. A 25. percben történt holland időkérés a norvégoknak tett jót, és Løke valamint Mørk góljaival 15-12-re zárták az első félidőt.

A második félidő norvég gólokkal és Haraldsen-védésekkel indult, a hollandok egy gólt dobtak az első tíz percben. A 45. percben 19-16-ra vezettek a norvégok. Ezután Løke többször is villant, hetesek, gólok íródtak a neve mellé. A debütánsok egyszerre voltak a pályán. Oftedal irányított, Molid balátlövőben, Mørk jobbszélen játszott.

A holland csapat többször volt eredményes beállóból a veterán Lamein által, de igazi veszélyt már nem tudtak jelenteni a norvég kapura. A mérkőzés utolsó percében Hergeirsson kipróbálta azt, amit minden felkészülési meccsen eddig, éspedig behozza Oftedalt a kapus helyett – megkülönböztető mezben, – és két beállóval játszottak hét a hat ellen, gyakorolva ezzel a kiélezett szituációkban az emberfölényt és ebből való fontos gólok szerzését. Végeredmény: 29-22.

Pénteken:

Flint – Hollandia 34-31 (20-15)
Bakkenteigen, Campus Arena

Péntek este az Eb-re készülő holland válogatott felkészülési mérkőzést játszott a norvég Flint csapata ellen, amely az idén jutott fel a norvég élvonalba. Az összecsapás érdekessége volt, hogy a Flintet ezen a találkozón több Larvik-játékos is erősítette, hiszen a Flint a Larvik fiókklubjaként ismert, ahova több játékos is igazolt a tavalyi keretből (Emily Stang Sando, Marianne Iversen és Pia Narvesen). Így szerephez jutott a tegnapi mérkőzésen a válogatott szereplésről lecsúszó Linn Jørum Sulland, Tine Kristiansen, valamint Thea Mørk, Sara Breistøl és Olga Medvegyeva is.

A mérkőzés nagyon szoros volt, tájékoztat a klub honlapja, ahol az első félidőben a Flinté volt a kezdeményezés, így a szünetben 20-15-re vezettek. A holland válogatott – látván, hogy fele sem tréfa, – nagyobb motiváltságot mutatott a második játékrészben, de győzni végül nem sikerült. Végeredmény: 34-31.

A mérkőzés legjobbja Linn Jørum Sulland lett tíz góljával.

Szombaton Hollandia együttese az Eb-címvédő Norvégia ellen lép pályára az oslói Ekebergshallen-ben, amely az Eb előtti utolsó felkészülési mérkőzés lesz mindkét csapat számára.

„Ma mentálisan maradtunk alul. A norvég kézilabda színvonala magas és az én játékosaim nem megfelelő hozzáállással érkeztek a meccsre. A Flint sokkal motiváltabb volt és jó játékot mutattak, ami nekünk ma nem sikerült. A holnapi mérkőzésre egy másik csapat fog kimenni, ott nekünk kell nagyobb koncentrációval és akarattal játszani. Néha jó, ha az ember elveszít egy-egy mérkőzést, főleg egy világverseny előtt, mert így nyilvánvalóvá válik, hogy semmit sem adnak ingyen” – nyilatkozta a meccs után Henk Groener, a hollandok szövetségi kapitánya.