Nem ment a tavalyi BL-döntősnek

2010. október 9. 15:13 © handball.hu

A Randers - Vâlcea összecsapással a nőknél is megkezdődtek a csoportküzdelmek a Bajnokok Ligája 2010-2011-es sorozatában. A tavalyi döntős román csapat négygólos vereséget szenvedett a dánoktól.

Bajnokok Ligája, csoportkör, C-csoport, 1. forduló
Randers HK
27 (14)
CS Oltchim Rm. Vâlcea
23 (12)
Randers, Elro Arena
Játékvezetők: Ales Veber, Damjan Janez Pangerc (szlovének)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 14 perc

"Hatvan percnyi jó játékot várok. Minden elkövetett hibát keményen fog büntetni az ellenfél, úgyhogy az a célunk, hogy minél kevesebb kövessünk el, ugyanakkor kihasználjuk a náluk keletkezőket. Igazából úgy gondolom, hogy képesek leszünk egy izgalmas mérkőzést játszani. Érdekes lesz látni azt is, hogy hol tartunk jelenleg a legjobbakhoz képest. Persze vannak olyan mérkőzések, ahol ha az elején nem tudunk kellően felpörögni, elmehet a meccs. Erre különösen felhívtam a játékosaim figyelmét. Az Oltchim természetesen nagy esélyese ennek a meccsnek, de úgy vélem, hazai pályán nekünk is van negyven százalék esélyünk. Remélem szépszámú közönség fog kilátogatni az első BL-meccsünkre".

Az edző tanácsait betartva, villámrajtot vett a Randers együttese, és már az első félidő közepén öt góllal vezetett. A kapuban Chana Masson biztos pontnak számított, ehhez jó védelem is társult. A dánok átlövésből (főleg Dalby volt elemében), szélről és beállóból is eredményesek voltak. Balszélen bemutatkozott az újonnan igazolt Gitte Aaen is, míg a jobbszélső poszton a tizenkilenc éves, jobbkezes Maria Fisker játszott (aki a jövő évtől a Viborg HK játékosa). A félidő hajrájában Okkels megsérült, de a dánokat ez sem tudta megállítani. Okkels helyére Fruelund érkezett, és bár a románok felzárkóztak a játékrész végére, fordítani nem sikerült. Félidei eredmény: 14-12.

A második félidőben a dánok ott folytatták ahol abbahagyták. Fruelund, Dalby és Jeric is eredményesek voltak átlövésből, míg a szélről többször is betalált Mie Augustesen, többnyire emberelőnyös figurákból. Kiállításokból nem volt hiány egyik oldalon sem, Szűcs Gabriella mindjárt kettőt is kapott abban a csekély időben, amíg pályán volt. A dánoknál Melgaard és Fisker pihenhetett. A románok védekezése nem működött hatékonyan, Bese, Luca, Neagu és Szűcs egymást váltogatta középen, de Kovács Péter nem találta a megfelelő védekező formációt. A török légiós Yeliz Özel többször is betalált, de a román bajnok átlövőteljesítménye messze elmaradt a megszokottól. A mérkőzés hajrájában Stanca kiharcolt büntetőivel és Ungureanu védéseivel közelebb férkőzött a tavalyi BL-döntős, de vezetni illetve nyerni nem tudott. Elmondható, hogy a BL-nyitányban a Randers szolgáltatta az első meglepetést. Végeredmény: 27-23.