Jó kezdés után még jobb folytatást!

2010. szeptember 21. 14:38 © handball.hu

A dániai GF Világkupán a magyar nőkézilabda-válogatott is megkezdte menetelését. Csapatunk hatalmas elszántsággal lépett pályára Németország ellen, és egy okosan felépített találkozón aratott győzelmet.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 10 perc

Kisebb viszontagságok után érkezett meg Aarhusba a magyar nőikézilabda-válogatott, amely - mivel a ferihegyi reptérről késve szállt fel a gépe - lekéste a koppenhágai csatlakozást. A csapat dolgát nehezítette, hogy négy kivételével az összes csomag eltűnt, így az esti edzést ki kellett hagynia lányainknak. A poggyászok megérkeztével azonban nemzeti csapatunk kedd délelőtt már egyórás tréningen vett részt, hogy aztán délután négy órától lejátssza első Világkupa-mérkőzését Németország ellen.

Kimaradókról a torna folyamán nem számolhatunk be, ugyanis a Világkupán mind a tizenhat játékosát nevezheti Mátéfi Eszter szövetségi kapitány, aki a délutáni csendespihenő után a következő helyzetjelentést adta a handball.hu-nak: "A tegnapi nap nagyon húzós volt: éjjel fél 12-kor érkeztek meg az utolsó csomagjaink. Remélem, hogy a hétfőn történt cseppet sem optimális események nem befolyásolják a németek elleni meccset. A német keret nagy része már a világbajnokságon is szerepelt, hozzájuk csatlakozott még Grit Jurack. A tegnapi nap történései ellenére természetesen győzni szeretnénk" - fogalmazott a szövetségi kapitány.

Nina Wörz és Szamoránsky Piroska gólpárbajával indult a meccs, az elején német vezetéssel. Az ellenfél főként a jobboldalra súlypontozta támadásait, amivel szemben a magyarok védőmunkája, és persze mögöttük Pálinger hatékonynak bizonyult. A sok kihagyott helyzet ellenére is a 11. percben már 5-2-re vezettek lányaink. Mietzner hetest rontott, ám a következő helyzetnél szépített. 2-2 után 6-6-nál volt újra egál az állás Härdter jóvoltából ezzel a háromgólos előny ekkorra elúszott. Az elképesztően sok kihagyott szituáció sora tovább nőtt, a frissen beállt Jurack találata pedig már német vezetést jelentett (19. perc: 6-7). Mátéfi Eszter időt kért, és habár ezelőtt Görbiczet Szucsánszkira cserélte, ezúttal a szélsőket is lehívta. 6-8 után Szamoránsky és Tomori találataival egyenlítettünk, és Osmann is kikérte idejét (25. perc. 8-8). Szucsánszki egy meggondolatlan húzásával kispadra kényszerült, ám ezután szerencsére Loerper ugyanerre a sorsra jutott. Ekkor a harmadik irányítónk, Temes is pályára lépett. Althaus segítségével az utolsó percben a németek vezetést szereztek. Tomori hetest harcolt ki, melyet Szucsánszki kihagyott, és a kipattanóval ugyanezt tette. Félidőben: 9-10.

A második félidőben az első áttörést Görbicz Anita magára találása hozta, aki először hétméterest harcolt ki és értékesített, majd akcióból is betalált. Tóth első góljával a 38. percben már plusz kettőre nekünk állt a meccs, aztán újra Görbicz érkezett (15-12). Mietznernek megint Pálinger okozott rossz pillanatokat, és ezzel már büntetőből sem tudtak a germánok gólt szerezni. A válogatottunk védekezése ekkor több volt, mint biztató. Müller 12-12 után törte meg 17-13-ra alakulata gólcsendjét, de a csend ezután is elhúzódott (48. perc: 19-13). Ekkor viszont nem mi vittük tovább a lendületet, hanem a túlsó térfél talált magára: Jurack magabiztosan értékesítette a heteseket, és Althaus is besegített, 20-14-ről pedig 20-18-ra „szorosodott” az állás. Innen először Tóth átlövése biztosította az esélyeket, majd Pálinger hárította Jurack újabb büntetőjét. Görbicz a huszonkettedik gólját a mérkőzés legszebb találatának is választhatták volna (22-19), és ez az utolsó percre már nyugalmat hozott a magyar válogatottnak. A záró másodpercek már nem hoztak változást. Végeredmény: 22-19.