Fordított a címvédő

2010. szeptember 21. 18:20 © handball.hu

A GF Világkupa 2. csoportjának második mérkőzésén a tavalyi döntő résztvevői, a korábbi győztes Norvégia és a címvédő Románia csaptak össze.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 6 perc

A norvég csapatból Molid, Sando és Herrem maradt ki, utóbbi kisebb sérülés miatt. A román csapatnak Cristina Varzaru, és a csapatvezetői titulust betöltő Narcisa Lecusanu együtt szorít a nézőtéren.

Haraldsen-védésekkel és norvég gólokkal indult a találkozó, a norvégoknál Riegelhuth büntetőből, Tonje Nøstvold és Ida Alstad átlövésekből volt eredményes. A félidő első felében a román válogatott kihagyott három büntetőt, az első kettőt Ardean-Elisei (Lunde Haraldsen védett), majd Neagu dobta kapufára a harmadikat. Kapufából sem volt hiány a románoknál, többet értek el, mint gólból. A meccs 13. percében 7-2 volt az állás. Utána picit feljavultak a románok, Ungureanu több labdát is megfogott, és Manea is aktívabbá vált a vonalon. A védelmet Bradeanu és Amariei dirigálta. A félidő második felében a norvég szövetségi kapitány cserélt, bejött Sulland, Nora Mørk és Sanna Solberg, valamint Heidi Løke is. Az újonc Solberg gólt lőtt szélről, Mørk pedig első felnőtt válogatott meccsén szemtelen gólpasszt adott a beállónak.
Christine Homme is bemutatkozott a válogatottban, átlövő pozícióban. A félidő eredménye: 12-6.

A második félidőre a norvég edző kicserélte a fél csapatot, Edin, Homme, Løke, Sulland, Solberg, Riegelhuth játszott, és Haraldsen is maradt a kapuban. A románok behozták a csere-szélsőket, Puscasu-t, és a debütáló jobbszélsőt, Magdalena Paraschivot. A román válogatott magára talált a szünetben, és beállóból, átlövésből is eredményesek voltak, valamint sikerült hetest is értékesíteniük. Neagu lövőszázaléka határozottan javult, valósággal szétlőtte a norvégok kapuját. A norvég csapat ebben a félidőben az első gólját - több tényezőnek köszönhetően - a 7. percben szerezte. Ungureanu jobban védett, a román fal stabilabb volt, és a norvégoknál olyan emberek voltak a pályán, akik nem sokat játszottak még együtt. Edin több hibát is elkövetett, őt Alstad váltotta, de ez sem javított a norvégok játékán. A 40. percben Grimsbø érkezett a kapuba, de a román válogatott kiegyenlített (14-14). Ekkor Thorir Hergeirsson időt kért, és visszacserélte a kezdő csapatát. Időkérés után a norvégok visszaszerezték a vezetést, de ez nem tartott sokáig, mert Melinda Geiger első góljával ismét a románoknál volt az előny (17-18). Ezután adok-kapok következett, végül a meccs hajrájában Nora Mørk két találatával újra kiegyenlítettek az északiak. Az utolsó percben a második félidőben klasszis játékot mutató Neagu újra betalált, és bár a norvégok vezették az utolsó támadást, nem sikerült kiegyenlíteni. Végeredmény: 20-21.